5 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W Polsce trwają prace nad thrillerem z Leslie Manville w roli głównej

W Polsce trwają prace nad thrillerem z Leslie Manville w roli głównej

Zima Wrony; CR: Hanway

Główne zdjęcia do thrillera o zimnej wojnie trwają w Warszawie Zima Wrony.

Leslie Manville gra dr Joan Andrews, odwiedzającą psychiatrę Podobnie jak wprowadzenie stanu wojennego w Polsce. Po tym, jak była świadkiem brutalnego morderstwa dokonanego przez tajną policję, Joan jest ściganą uciekinierką, która ratuje życie.

Do Manville dołączyli Tom Burke, Zofia Wichlocks i Andrzej Konopka. Autorem zdjęć jest Tomas Naumiuk, a reżyserką Kasia Adamik.

Zima Wrony Wyprodukowany przez polskie Wild Mouse Productions i Film Produkja, irlandzką Iris Productions oraz angielską Film and Music Entertainment.

Współproducentem jest Douglas Cummins. Polska reżyserka Agnieszka Holland, R. Paul Miller pełni funkcję producenta wykonawczego wraz z Jamesem DiMasi, Johnnym Bastonem, angielskim Arsilem Kelowani i Ursulą Romero Gerberding.

Zima Wrony Współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Fundusz Filmowy w Luksemburgu, UK Global Screen Fund – finansowany przez Departament Kultury, Mediów i Sportu rządu Wielkiej Brytanii i zarządzany przez BFI, AX1 Films, ISP Films i London Town Films. HanWay Films zaprezentuje materiał kupującym na tegorocznych Europejskich Targach Filmowych (EFM, 15-21 lutego).

READ  Europejska Unia Szachowa - Mistrz Europy Seniorów w szachach drużynowych w Polsce