16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„W piłce nożnej wszystko jest możliwe” – mówi Robert Lewandowski, gdy Polska stawia sobie za cel przeciwstawienie się wszelkim przeciwnościom losu na Euro 2024

„W piłce nożnej wszystko jest możliwe” – mówi Robert Lewandowski, gdy Polska stawia sobie za cel przeciwstawienie się wszelkim przeciwnościom losu na Euro 2024CNN

Sardynia, Włochy (CNN)Urugwaj na mundialu w 1950 r. Kamerun na mundialu w 1990 r. Grecja na Euro 2004.

Niektóre z wstrząsów, które wstrząsnęły grą do głębi, zapisały niewysłowione nazwiska w piłkarskim folklorze, tworząc historie, które były i nadal są opowiadane od pokoleń.

Czy Polsce uda się sprawić równie sejsmiczną niespodziankę na Euro 2024?

Nawet najbardziej zagorzały polski kibic i fan piłki nożnej pomyślałby, że to marzenie przekraczające wszelkie wyobrażenia.

Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski uważa inaczej.

„W piłce nożnej nigdy nic nie wiadomo. Musisz wierzyć, a my mamy wiarę” – powiedział czołowy napastnik reprezentacji CNN Sports Amanda Davis podczas niedawnej ceremonii otwarcia. Edycja europejska Globe Soccer Awards Na Sardynii we Włoszech.

„Jeśli będziemy grać jako zespół… naprawdę możemy coś osiągnąć. Nie wiem, co to ostatecznie oznacza, ale w piłce nożnej wszystko jest możliwe.

Adam Nurkiewicz/Getty Images Europa/Getty Images

Lewandowski rzuca wyzwanie Valery’emu Ponderowi podczas międzynarodowego meczu towarzyskiego pomiędzy Polską a Ukrainą na Stadionie Narodowym, który odbędzie się 7 czerwca 2024 r. w Warszawie.

Dla Polski udział w tegorocznym turnieju można już w pewnym stopniu uznać za osiągnięcie.

Podopieczni Lewandowskiego przeżyli jedną z najgorszych kampanii kwalifikacyjnych w ostatnim czasie.

Porzucając głównego trenera Fernando Santosa i sprowadzając do zespołu Michaela Propiersa – piątego trenera Polski w ciągu trzech lat – po upokarzających porażkach z Mołdawią i Albanią, drużyna wygrała trzy z ośmiu meczów kwalifikacyjnych i ostatecznie nie awansowała bezpośrednio z pierwszej grupy. Zdobyłem trzecie miejsce.

Alexa Kaparos/Getty Images

Lewandowski obserwuje mecz La Liga pomiędzy FC Barcelona a Realem Sociedad na Estadio Olimpico Luis 13 maja 2024 r. w Barcelonie w Hiszpanii.

Polska była ostatnią drużyną, która zarezerwowała bilet do finału po pokonaniu Walii w rzutach karnych w fazie play-off. Oczekiwania wobec Niemiec są zatem niskie.

READ  Polscy rolnicy zakończyli blokadę po porozumieniu z rządem w sprawie granicy z Ukrainą

Jednak postawa „rzutu wolnego” powinna zaskoczyć naród.

Wspierany przez dużą, głośną grupę kibiców podróżujących przez granicę, płodny numer 9 powiedział, że jego zespół musi być przygotowany, aby wykorzystać swoją szansę.

„Zawsze podczas dużych turniejów określone typy drużyn będą miały problemy i musisz być gotowy, aby wykorzystać czas, który masz. [and] Szansa na wygranie meczu i zdobycie punktów” – wyjaśnił.

„Gramy w Niemczech, kraj ten jest bardzo blisko Polski. Dlatego na ten mecz przyjedzie wielu kibiców z Polski, dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi i staramy się być tam każdego dnia.

Czas pokaże, jak długo ta nadzieja potrwa.

Polska znalazła się w jednej z najtrudniejszych grup zawodów, a nad nimi znajdują się dwukrotni mistrzowie Europy, Francja, Holandia i Austria.

Najbardziej realną szansą Polski na awans do rundy pucharowej może być próba zakwalifikowania się do grona najlepszych drużyn z trzecich miejsc.

Jednak kraj ten ma już doświadczenie w przeciwstawianiu się wszelkim przeciwnościom losu i dotarł do ćwierćfinału w 2016 roku.

A Niepowodzenie rzutów karnych ewentualni mistrzowie Portugalii zapłacili za tę historię o Kopciuszku.

Andrzej Isakovich/AFP/Getty Images

Lewandowski świętuje zdobycie drugiego gola dla swojej drużyny podczas meczu grupy C Mistrzostw Świata Katar 2022 przeciwko Arabii Saudyjskiej na stadionie Education City w Al-Rayyan, na zachód od Doha, 26 listopada 2022 r.

Lewandowski nie ma jednak złudzeń co do stojącego przed nim zadania, ale powiedział, że gra od tyłu i oparcie się na doświadczeniach z przeszłości może w dużym stopniu zadecydować o losie Polski w turnieju.

„Mimo że mamy bardzo trudną grupę, jesteśmy gotowi” – ​​powiedział podekscytowany napastnik.

„Myślę, że gramy dobry futbol [and] Wiemy, że w fazie grupowej nie jesteśmy faworytami.

„Ale to jest piłka nożna – czasami jeden dzień, jeden mecz, 90 minut… jeśli masz szczęście, możesz coś wygrać […] Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tego miesiąca.

READ  Białoruska sprinterka Kristina Simanuskaya przyjeżdża do Polski wbrew nakazowi powrotu do domu

Te zawody będą dla 35-latka ważniejsze.

To właśnie w Niemczech Lewandowski zyskał światową sławę, spędzając 12 lat grając w dwóch czołowych klubach w kraju: Borussii Dortmund, a następnie Bayernie Monachium.

Boris Strubel/Getty Images

Robert Lewandowski grał w Niemczech przez 12 lat.

W Dortmundzie zbierał tytuły Bundesligi; W Bayernie był tego integralną częścią Zwycięstwo w Lidze Mistrzów 2020 Stanowił część historycznej potrójnej korony dla klubu.

Rekordowy pięciokrotny zawodnik sezonu Bundesligi, Opuścił Niemcy w 2022 roku Zajmuje drugie miejsce na liście najlepszych strzelców wszechczasów ligi, za rekordem Gerta Müllera wynoszącym 365 goli.

Powróci do Berlina – miejsca, w którym zwyciężyło kilka krajowych pucharów Niemiec – na drugi mecz grupowy Polski z Austrią, a następnie finał grupowy Dortmundu przeciwko Francji Kyliana Mbappe.

„Znam ludzi, znam kulturę, wiem prawie wszystko, więc myślę, że czuję się dobrze” – zaśmiał się.

„To ekscytujące móc ponownie grać na tak dużych stadionach, nie tylko w Dortmundzie, gdzie spędziłem cztery lata. [in] Berlin.

„Atmosfera [in Berlin] mogę powiedzieć [is] podobny [to] Finał Ligi Mistrzów, bo stadion i wszystko wokół niego jest takie piękne.

Czy Niemcy mogą być również idealnym łabędzim śpiewem dla jego międzynarodowej kariery?

Będzie to szósty duży turniej dla Polski, ale twierdzi, że nie myśli o przejściu na emeryturę.

„[On retirement] Nie mogę powiedzieć tak lub nie. To zależy od wielu rzeczy, wielu różnych opcji” – wyjaśnił.

„Fizycznie czuję się lepiej. Nie widzę żadnej różnicy, szczególnie w tym roku, w stosunku do poprzednich.

„No cóż, jeśli czuję w głowie coś, że może czas się pożegnać, wiem, że ten czas nadchodzi. Ale do tej pory nie czułem tego rodzaju uczucia, więc nadal nie myślę o tym w ten sposób.

READ  Foxcraft Football zwyciężył w Polsce, aby uniknąć porażki

Choć Lewandowski jest w centrum uwagi Polski, będzie on również uważnie obserwował postępy Ukrainy w turnieju.

Od czasu rozpoczęcia przez Rosję w lutym 2022 r. inwazji na Ukrainę na pełną skalę Polak jest zagorzałym sojusznikiem ogarniętego konfliktem kraju i wieloletnim orędownikiem uchodźców.

Giuseppe Martinsona/Getty Images

Lewandowski otrzymał od Ambasadora Rosji Andrija Szewczenki opaskę ukraińską i obiecał zabrać ją na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze, które odbędą się 20 września 2022 r. na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Kilka dni po inwazji nalegał na przełożenie międzynarodowego meczu Polski z Rosją. Puchar Świata w Katarze Nosił opaskę narodową, którą przed meczem podarował mu były kapitan i trener Andrij Szewczenko.

Mimo że podopieczni Sergiego Repro nie zapewnili sobie miejsca w Katarze, w dramatyczny sposób przypieczętowali sobie miejsce na Euro. Zwycięstwo nadejdzie od tyłu W marcowym finale play-off przeciwko Islandii.

Polska Obecnie zamieszkuje je prawie milion Ukraińców Według danych ONZ ci, którzy uciekli od lutego 2022 r.

Ukraina rozpocznie swój występ w fazie grupowej przeciwko Rumunii 17 czerwca, a następnie zmierzy się ze Słowacją i Belgią.

Lewandowski uważał, że pojawienie się drużyny w Niemczech da im powody do optymizmu.

„Biły się [a] Podobna sytuacja była przed mundialem, a oni byli bardzo blisko, a teraz im się to udało” – powiedział.

„W trudnej sytuacji, jeśli masz jakieś pozytywne rzeczy, takie jak piłka nożna, dla wszystkich na całym świecie [is] Skoro o tym mowa, jeśli pomyślisz o piłce nożnej i zobaczysz teraz tę drużynę w tego typu rozgrywkach, mogą być dumni.

„Prawdopodobnie naród ukraiński nie może teraz czekać [for] Pierwsza gra.”