27 lipca, 2024

Polscy napastnicy Lewandowski i Świderski odnieśli kontuzję podczas ostatniej rozgrzewki przed Euro

WARSZAWA, Polska (AP) – Napastnicy Robert Lewandowski i Karol Świderski mają wątpliwości, czy z powodu kontuzji zagrają w Mistrzostwach Europy, gdy Polska pokonała Turcję 2:1 w poniedziałkowym towarzyskim meczu.

Już w 12. minucie Lewandowski wyprowadził Świderskiego na pierwszą bramkę. Jednak podczas świętowania Świderski doznał kontuzji kostki i został zmieniony.

Kapitan strzelców wszech czasów reprezentacji Polski Lewandowski pauzował aż do 32. spotkania z powodu kontuzji prawej nogi.

Podwójna noga to spełnienie marzeń Polski. Arkadiusz Milik prowadził wraz z Lewandowskim w meczu na Euro, aż do chwili, gdy w piątkowy mecz towarzyski z Ukrainą doznał kontuzji lewego kolana. Milik wrócił do Juventusu i w poniedziałek przeszedł pomyślnie operację kolana.

Lewandowski i Świderski mają czas tylko do niedzieli, kiedy Polska rozpocznie w Hamburgu mecz na Euro z Holandią.

Turcja zagroziła wyrównaniem w drugiej połowie. Arda Güler i Orkun Köktoçü bronili, ale bramkarz Wojciech Szczęsny był bezradny, gdy strzał rezerwowego Parisa Alberta Yilmaza odbił się od krawędzi pola karnego.

Po tym, jak turecki Kerem Akturgoglu uderzył w poprzeczkę z dużej odległości, Polska wygrała mecz w 90. minucie dzięki uprzejmości Nikoli Zalewskiego, który minął dwóch obrońców i strzelił swojego pierwszego gola w reprezentacji.

We wtorek Turcja zmierzy się z Gruzją w meczu otwarcia w Dortmundzie, a Polska będzie wycieńczać swoich napastników.

W holenderskim ataku nie było nic złego. a następnie zwycięstwo 4:0.

Tak jak Virgil van Dijk i Wood Wekhorst strzelili gola przeciwko Kanadzie w De Quyb w ubiegły czwartek, Islandia została rzucona na kolana w Rotterdamie.

Pierwszą bramkę Xaviego Simonsa dla Holandii strzelił po główce Denzela Dumfriesa w pierwszej połowie, a następnie dośrodkowanie Nathana Ake’a doprowadziło do gola Van Dijka.

Rezerwowy Doniel Malone był w stanie podziękować Memphisowi Depayowi, ale Depeyowi zabrakło minut później, gdy VAR nie uznał jego gola po wcześniejszym strzale z woleja.

READ  Turniej Przedkwalifikacyjny FIBA ​​​​Olimpijski 2024 2023 Polska-Estonia 2023 - Gospodarze Polska pokonali Bośnię i Hercegowinę o bilet OQT na pobyt w Road to Paris 2023.

Jednak VAR uchylił kolejną decyzję na boisku i pozwolił Wekhorstowi zdobyć bramkę w dogrywce.

Czechy ponownie pokonały Macedonię Północną 2:1 i potrzebowały dwóch rzutów karnych w drugiej połowie w Hradec Kralove.

Po rozbiciu Malty 7:1 w zeszły piątek Czesi dokonali dziewięciu zmian, zanim za tydzień zmierzą się z Portugalią w Lipsku.

Nikt jednak nie zdobył bramki aż do 60. sekundy, kiedy Patrik Schick wykorzystał rzut karny za faul na Tomasie Sucku.

Macedonia Północna wyrównała pięć minut później, gdy Isnik Alimi głową trafił w prawy słupek Aleksandara Trajkowskiego.

Czesi potrzebowali siedmiu minut doliczonego czasu gry, aby wyłonić zwycięzcę po rzucie punktowym Antonina Baraka.

Ponieśli porażkę, gdy pomocnik Michael Sadilek, który był kapitanem drużyny przeciwko Malcie w niedzielę, został wykluczony z kadry na Euro 2024 po kontuzji szczęki po upadku z roweru w dzień wolny.