29 kwietnia, 2024

USMNT został wyeliminowany z Pucharu Świata w 1/8 finału przez Clinical Netherlands

CNN

The Reprezentacja Stanów Zjednoczonych mężczyzn (USMNT) przegrał wcześniej 3-1 Holandia Został wyeliminowany z Pucharu Świata w 1/8 finału, pomimo żywego występu.

Holendrzy rozczarowywali w fazie grupowej, ale w sobotę pokazali swoją jakość i przewagę kliniczną dzięki perfekcyjnemu hat-trickowi Memphisa Depaya, Daleya Blinda i Denzela Dumfriesa.

Haji Wright zdołał zmniejszyć deficyt drużyny północnoamerykańskiej pod koniec drugiej połowy, kiedy jego drużyna prowadziła 2:1, ale wszelkie nadzieje na powrót zostały zniweczone przez bramkę Dumfriesa w 81. minucie, ale wszyscy potwierdzili zwycięstwo Holandii .

Prezydent USA Biden wyraził dumę z występu drużyny USMNT w finałach mistrzostw świata po porażce drużyny, odnosząc się do zbliżających się finałów mistrzostw świata w 2026 roku, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku.

„Chłopaki, daliście nam powód do dumy” – napisał Biden na Twitterze. „Oto świetlana przyszłość i rok 2026 tutaj, w domu”.

USMNT oddało więcej strzałów na bramkę niż Holandia, ale ponownie brak sprawdzonego strzelca okazał się kosztowny dla młodej drużyny Grega Berhaltera.

Był to najmłodszy zawodnik w historii USMNT, który wystartował w meczu pucharowym Mistrzostw Świata, który zmierzył się z Holandią, mając na celu dotarcie do ćwierćfinału dopiero po raz drugi w epoce nowożytnej.

Drużyna Berhaltera zdominowała pierwsze wymiany, znajdując miejsce za holenderską obroną, Christian Pulisic miał wczesną szansę i rywalizował jeden na jednego z Pomarańczowy Bramkarz Andres Nobert, który zablokował strzał napastnika Chelsea obok bramki.

Absorbując tę ​​wczesną presję, Holland kontratakował ze śmiertelną precyzją.

Po przebiciu się przez środek pola USMNT, Cody Gakpo znalazł Dumfriesa na skraju pola karnego, który wyciągnął piłkę do Depaya idealnie ustawionego przed bramką. Napastnik Barcelony wykończył zamaszysty ruch, wbijając piłkę do siatki.

USMNT cały czas naciskał – Nobert parował cios Timothy’ego Weaha i Serginho Desta przechodząc przez kilka krętych przejazdów – ale nie mógł znaleźć sposobu na ominięcie holenderskiej obrony.

READ  Upuść 25 najlepszych rankingów AP, aby wejść do Tygodnia 11

A potem, pod koniec pierwszej połowy, Holandia podwoiła prowadzenie, gdy Blind uderzył z woleja po dośrodkowaniu Dumfriesa, ruchem niemal identycznym jak ich pierwszy gol.

Zaraz po przerwie USMNT prawie cofnął bramkę, gdy piłka wbiła się w pole karne po rzucie rożnym, a Tim Ream skierował ją kilka cali od linii bramkowej, ale Holland ją wyczyścił.

Bramkarz USMNT, Matt Turner, prawie na pewno się zatrzymał, wykonując dwa rzuty obronne, zatrzymując dwa w krótkich odstępach czasu, aby podtrzymać słabnące nadzieje jego zespołu na awans do ćwierćfinału.

Jego szybki refleks okazał się jeszcze ważniejszy kilka minut później, kiedy USMNT w końcu strzelił gola, gdy Wright uderzył z woleja w dośrodkowanie Pulisica, a jego wysiłek został powtórzony nad głową Noberta.

Hałas na stadionie, który wydawał się pełen amerykańskich fanów, stał się na chwilę ogłuszający, ale zaledwie kilka minut później Dumfries skierował głową po dośrodkowaniu Frenkiego de Jonga, aby potwierdzić zwycięstwo Holandii.

Dzięki temu celowi Dumfries stał się pierwszym holenderskim zawodnikiem, który był bezpośrednio zaangażowany w zdobycie więcej niż trzech bramek w jednym meczu mistrzostw świata od 1978 roku, według strony internetowej OptaJoe.

Gwiazda USMNT, Christian Pulisic, powiedział, że jest „naprawdę dumny” z występu zespołu na mundialu.

„Mam nadzieję, że pokazaliśmy wielu ludziom, na co nas stać” — powiedział Pulisic Jenny Taft z FOX. „Zasłużyliśmy na więcej z tych mistrzostw. Ostatecznie nie mogliśmy tego zrobić, ale myślę, że jest wiele rzeczy, z których możemy być dumni.

„Teraz bardzo boli” – dodał Pulisic. „Myśleliśmy, że tym razem mogliśmy przyspieszyć i zrobić o wiele więcej, ale kocham tych facetów i mamy naprawdę wyjątkową grupę”.

Holandia awansuje teraz do ćwierćfinału, gdzie w piątek zmierzy się z Argentyną lub Australią.

READ  Green Bay Packers w końcu dodaje WR do ofensywy Aarona Rodgersa, wybór Christiana Watsona z 34. ogólnym wyborem