28 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Użytkownicy iPhone'a, iPada i Maca nagle tracą dostęp do swoich urządzeń i wymagają zresetowania

Użytkownicy iPhone'a, iPada i Maca nagle tracą dostęp do swoich urządzeń i wymagają zresetowania

Dzieje się coś dziwnego. Niektóre konta Apple ID w tajemniczy sposób banują swoich użytkowników i jak dotąd nie ma wyjaśnienia, dlaczego tak się dzieje. Ale to naprawdę coś, co przydarzyło mi się dzisiaj wcześnie rano.

Poniżej aktualizacja z 28 kwietnia. Ten post został po raz pierwszy opublikowany 27 kwietnia 2024 r.

Po raz pierwszy zgłosili to użytkownicy w mediach społecznościowych i dzieje się to od piątkowego wieczoru 26 kwietnia, kiedy ludzie zwracają się do swoich urządzeń Apple, takich jak iPhone, iPad i Mac, tylko po to, by odkryć, że są zablokowane.

Więcej z ForbesaApple iPhone 16: wyjątkowy i zupełnie nowy design obiecany w nowym raporcie

Przydarzyło mi się to z samego rana w sobotę 27 kwietnia i nie było to przyjemne uczucie. Przede wszystkim jest to po prostu mylące. Co zrobiłem, że mój iPhone poinformował mnie, że mój Apple ID został zablokowany? Czy ktoś złamał moje hasło? Czy zostawiłem gdzieś odblokowanego iPhone'a, nie zdając sobie z tego sprawy? Czy facet w pociągu, którego poprosiłem o zajęcie się moimi rzeczami, kiedy szedłem do łazienki, miał w jakiś sposób dostęp do rzeczy na moim iPadzie?

Oczywiście wszystkie moje urządzenia nadal działały, ale żadne nie pozwalało mi korzystać z aplikacji Apple, więc mogłem mieć pewność, że to ja. Okazuje się, że nie da się tego zrobić bez resetowania hasła Apple ID.

W miarę upływu dnia czytałam w mediach społecznościowych, że nie jestem w tym sama. Poczułam ogromną ulgę, może jednak nie zrobiłam nic złego.

Powrót do Mojego konta wymaga prostego i bezpośredniego procesu: wymyślenia nowego hasła Apple ID i jego skonfigurowania. Nie jest to takie trudne (chociaż będę to pamiętać? Dzięki Bogu za 1Password), ale jest to uciążliwe. Poza tym, jak podkreślił 9 do 5MacHasła do aplikacji skonfigurowanych wcześniej za pośrednictwem iCloud również zostały zresetowane. Aha, i musiałem ponownie skonfigurować wiadomości na komputerze Mac.

Więcej z ForbesaCałkowicie nowa funkcja WhatsApp została uruchomiona na iPhonie i jest znacznie łatwiejsza w użyciu

Naprawdę, upadłem lekko. Miałem włączoną ochronę urządzenia przed kradzieżą, ale dziś rano sprawdzałem telefon, gdy byłem w domu. Gdyby wydarzyło się to kilka godzin wcześniej, byłbym w pociągu, o którym wspomniałem, a który mój iPhone słusznie uznałby za stronę niewiarygodną.

Trudno dokładnie określić, jak powszechne jest to zjawisko, ale wiele komentarzy w mediach społecznościowych sugeruje, że nie jest to odosobniony przypadek, który dotyczy kilku osób.

Apple nie ma jeszcze żadnych informacji na temat tego, co może się wydarzyć ani co stało się z firmą Strona internetowa stanu systemu Mówi, że z Apple ID wszystko jest w porządku, co może przynajmniej oznaczać, że Apple uważa, że ​​problem nie występuje teraz. Ale powód pozostaje tajemnicą.

Spójrzmy na pozytywną stronę: dobrym pomysłem jest aktualizowanie haseł częściej niż robi to wielu z nas (oczywiście łącznie ze mną). Ale jest to proces, bez którego mógłbym się dzisiaj obejść.

Zdam relację, gdy będzie już bardziej znana.

Więcej z ForbesaNajniższa cena Apple Watch Series 9 w historii już dostępna w specjalnej ofercie

Zaktualizowano 28 kwietnia. Apple nadal nie ma żadnych informacji na temat tego, co mogło się wydarzyć, ale pojawia się coraz więcej doniesień o ludziach, których to dotyczy. tak jak krawędź Jeden z użytkowników Mastodon podobno powiedział, że członek zespołu wsparcia Apple powiedział mu, że „czasami do Twojego konta dodawane są losowe ulepszenia bezpieczeństwa”. To w porządku, ale wydaje się, że tak nie jest: wydaje się, że zbyt wiele osób zgłasza ten sam problem, w tym więcej niż kilku czytelników, którzy skontaktowali się ze mną, aby wydawało się to przypadkową drobnostką .

Nie jest to pierwszy taki przypadek, ponieważ jeden z deweloperów zgłosił, że coś podobnego miało miejsce jesienią 2023 roku.

Rzecz w tym, że każdy przypadek jest odrębny, więc trudno określić, czy u wszystkich w obecnej sytuacji wystąpiła usterka, czy też istnieje wiele różnych przyczyn resetu. Chociaż fakt, że tak wiele dzieje się w tym samym momencie, wydaje się zagmatwany.

Wygląda na to, że jedną z najbardziej czasochłonnych rzeczy do zrobienia, jeśli chodzi o prawidłowe działanie, jest wymyślanie nowych haseł specyficznych dla aplikacji. Są to te dostarczane przez niektóre aplikacje, takie jak Fantastical i

Jeśli ciebie to dotyczy, kolego Współpracownik Forbesa, Davey Winder Zapewnia doskonały sposób sortowania haseł do aplikacji, z rozsądną radą, że skoro możesz mieć maksymalnie 25 takich haseł, może to być dobry moment na usunięcie wszelkich nieużywanych haseł.

READ  Google wyjaśnia, jak korzystać z zegarka Pixel Watch, aby uzyskać 24 godziny pracy na baterii