30 listopada, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

USA, Polska i Wielka Brytania najbardziej pomagają Ukrainie w wojnie z Rosją – badanie

USA, Polska i Wielka Brytania najbardziej pomagają Ukrainie w wojnie z Rosją – badanie

Ukraińcy często wymieniają Stany Zjednoczone, Polskę i Wielką Brytanię jako kraje, które najbardziej i ze znaczną przewagą pomogły Ukrainie w opozycji do rosyjskiej inwazji na pełną skalę.

Źródło: Spis ludności Jak wynika z raportu Europejskiej Prawdy, opublikowana 26 października ocena Komisji Socjologicznej na polecenie Międzynarodowej Partii Republikańskiej

W trakcie badania Ukraińcy zostali poproszeni o wskazanie trzech krajów lub organizacji międzynarodowych, które ich zdaniem udzieliły Ukrainie zbyt dużego wsparcia w warunkach rosyjskiej okupacji wojskowej, bez możliwości reakcji.

Bezwzględna większość – 69% – wymieniła Stany Zjednoczone, następnie ze znaczną przewagą Polskę (51%) i Wielką Brytanię (44%). Co ciekawe, kraje te również w poprzednich badaniach znajdowały się w czołówce rankingu, jednak w porównaniu z tym przeprowadzonym w lutym 2023 r. referencje Polski znacząco spadły (z 71%).

Często wymieniane są także Niemcy (22%), a częstotliwość tych odniesień znacząco wzrosła od kwietnia 2022 r., kiedy to zaledwie 1% respondentów określiło Ukrainę jako dawcę pomocy.

Ponad 2% Ukraińców biorących udział w badaniu wymieniło Unię Europejską (7%), Litwę i Francję (po 5%), NATO (3%), Kanadę, Czechy, kraje bałtyckie i Estonię (2%). każdy). Ponad 1% wymieniło ONZ, Łotwę, Holandię, Włochy, Turcję, Rumunię, Danię i Fundusz ONZ na rzecz Dzieci.

Tylko 1% respondentów nie potrafiło wskazać kraju lub organizacji, która udzieliła największego wsparcia Ukrainie w czasie rosyjskiej okupacji wojskowej. Rozkład respondentów w różnych grupach wiekowych i regionach jest mniej więcej taki sam.

Należy zaznaczyć, że jeszcze przed wojną na pełną skalę Ukraińcom udało się wyizolować sześciu przywódców krajów uznawanych za „przyjazne”. Cztery z nich miały podobne wskaźniki: są to Stany Zjednoczone (28%), Polska (26%), Niemcy (23%) i Białoruś (21%). Za nimi plasują się Litwa i Gruzja (po 14%).

Wsparcie W GÓRĘ lub SIERPIEŃ Nasz gospodarz!

READ  Rekord Polski anty-LGBTQ + ukrywa zwycięstwo olimpijskie – Politico