18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Według doniesień Take-Two zamyka deweloperów OlliOlli i Kerbal Space 2

Według doniesień Take-Two zamyka deweloperów OlliOlli i Kerbal Space 2

Zdjęcie: Roll7, Sekcja Specjalna

W tym roku doszło już do rekordowej liczby zwolnień w branży gier i wygląda na to, że tendencja ta niestety się utrzyma, a Bloomberg ogłosi zamknięcie dwóch kolejnych studiów.

Zgodnie z „dokumentami sprawdzonymi przez Bloomberga” Take-Two Interactive Software ogłosiło, że zamknie swój prywatny oddział z siedzibą w Londynie i spółkę zależną Roll7 (Olu Olu, Rollerdrom) i programu kosmicznego Kerbal 2 Deweloper Intercept Games z siedzibą w Seattle.

„Pierwszą firmą jest londyński Roll7, producent gier akcji Rollerdrom– wynika z notatki dla personelu. Take-Two planuje zamknąć studio i zaproponować swoim pracownikom odprawy.

„Drugą firmą jest Intercept Games z siedzibą w Seattle, twórca gry symulującej loty kosmiczne programu kosmicznego Kerbal 2– wynika z zawiadomienia złożonego w poniedziałek do Departamentu Bezpieczeństwa Zatrudnienia stanu Waszyngton. Z zawiadomienia wynika, że ​​Take-Two planuje zamknąć biuro w Seattle i zwolnić 70 pracowników, czyli mniej więcej tyle samo osób, które pracowały w Intercept Games.

Według wiceprezesa ds. komunikacji Take-Two Kerbal Space Program 2 będzie nadal otrzymywać aktualizacje.

Ta ostatnia fala zwolnień następuje po wielu innych podobnych historiach w tym roku, w tym większych i mniejszych – od masowych zwolnień w Microsoft i Sony po anulowanie projektów w mniejszych zespołach.

READ  RIP Google Hangouts, ostatnia i najlepsza szansa dla Google na konkurowanie z iMessage