3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nr 1 Ika Zwiadek poprowadziła Polskę do ćwierćfinału United Cup

Nr 1 Ika Zwiadek poprowadziła Polskę do ćwierćfinału United Cup

SYDNEY — Polska awansowała w poniedziałek do ćwierćfinału turnieju drużyn mieszanych United Cup, wygrywając zarówno mecze w grze pojedynczej, jak i deblowej, pod wodzą nr 1 Iki Świadka.

Sviatek wyszła na boisko, aby wymusić zwycięstwo w swoim meczu pojedynczym z Hiszpanką Sarą Soripes Tormo. Alejandro Davidovich Fokina pokonał rozstawionego z numerem 9 Huberta Hurkacza 3:6, 6:3, 6:4 i zapewnił Hiszpanii prowadzenie 1:0.

Świątek pokonał jednak Sorribesa Tormo 6:2, 6:1 i wymusił mecz w deblu mieszanym. Świątek, czterokrotny mistrz Wielkiego Szlema w grze pojedynczej, i Hurkacz potrzebowali zaledwie pół godziny, aby przypieczętować zwycięstwo 6:0, 6:0 i zapewnić Polsce pierwsze miejsce w ćwierćfinale.

W Sydney trzykrotny finalista Wielkiego Szlema w grze pojedynczej Casper Ruud odzyskał szanse Norwegii na ćwierćfinał, podobnymi zwycięstwami w grze pojedynczej i grze podwójnej mieszanej z Chorwacją.

Donna Vekic pokonała Maline Helko 7:5, 3:6, 6:3 i zapewniła Chorwacji prowadzenie 1:0. Następnie Ruud pokonał Bornę Regę 6:4, 6:1, co doprowadziło do decydującego, mieszanego spotkania, które Norwegia zwyciężyła w dogrywce.

Porażka 6:2, 3:6, 10:7 z Ruudem i Ulrike Eikerami przeciwko Vekicowi i Ivanowi Todicowi opuściła Norwegię (1:1) w oczekiwaniu na wynik pozostałego meczu grupy F pomiędzy Chorwacją (0:1) a Holandią. (1:0) we wtorek.

W poniedziałkowych meczach USA grały z Wielką Brytanią w Perth, a Francja – z Niemcami w Sydney.

W środę zostaną rozegrane dwa ćwierćfinały meczów grupowych Perth. Ćwierćfinały w Sydney odbędą się w czwartek i piątek, natomiast półfinały i finały w sobotę i niedzielę w Sydney Ken Rosewall Arena.

READ  Polska twierdzi, że rosyjscy hakerzy zaatakowali stronę podatkową