24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ujawniamy przyczynę śmierci piosenkarza z Margaretville, Jimmy’ego Buffetta

Ujawniamy przyczynę śmierci piosenkarza z Margaretville, Jimmy’ego Buffetta

Jimmy Buffett zmarł w domu opieki po prywatnej, wieloletniej walce z rakiem skóry.

U 76-latka cztery lata temu zdiagnozowano raka z komórek Merkla, jak ujawniły źródła bliskie autorowi tekstów, który spopularyzował beach soft rock swoim karaibskim hitem „Margaritaville”.

Przyjaciel ukochanej piosenkarki powiedział: „Przeżył swoje życie w słońcu, dosłownie i w przenośni”. TMZ.

To było przyczyną śmierci Potwierdzone na stronie internetowej Buffetta.

Buffet wystąpił podczas leczenia, a na początku lipca dał swój ostatni koncert na Rhode Island. Według doniesień zaczął otrzymywać opiekę hospicyjną w poniedziałek (28 sierpnia) w swoim domu w Sag Harbor na Long Island i zmarł w otoczeniu rodziny, przyjaciół i psów.

TMZ Wspomina się również, że Paul McCartney śpiewał dla Buffeta podczas swoich ostatnich dni.

O śmierci Buffetta poinformowano w sobotę (2 września).

„Jimmy odszedł spokojnie w nocy 1 września w otoczeniu rodziny, przyjaciół, muzyki i psów” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym pod koniec piątku na oficjalnej stronie internetowej Buffetta i na stronach mediów społecznościowych. „Żył swoim życiem jako piosenka aż do ostatniego tchnienia i wielu będzie go bezgranicznie tęsknić”.

Choroba zmusiła Buffeta do przełożenia majowych koncertów. W swoich postach w mediach społecznościowych przyznał, że był leczony w szpitalu, ale nie podał szczegółów.

„Margaritaville”, którego premiera odbyła się w Walentynki 1977 roku, szybko zaczęła żyć własnym życiem, stając się stanem umysłu dla „zagubionych”, a wymówką do życia w prostej zabawie i eskapizmie dla „dorastających” , ale nie w górę.

Jimmy Buffett występuje w restauracji swojej siostry w Gulf Shores w Alabamie, 30 czerwca 2010 r.

(AFP 2010)

Piosenka jest trwałym obrazem próżniaka na werandzie przed domem, obserwującego turystów opalających się, podczas gdy garnek krewetek zaczyna się gotować. Piosenkarka ma nowy tatuaż, prawdopodobnie ma kaca i żałuje utraconej miłości.

READ  Janet Jackson, Kesha i nie tylko na NYFW – Christian Siriano – WWD

Gdzieś jest nie na miejscu solniczka.

„To, co brzmi jak prosty hymn o załataniu i naprawie złamanego serca, okazuje się głęboką medytacją nad często bolesną bezwładnością mieszkania na plaży” okłady „Turyści przychodzą i odchodzą, jednej grupy nie da się odróżnić od drugiej” – napisano w magazynie w 2021 roku. Fale wznoszą się i załamują niezależnie od tego, czy ktoś jest tego świadkiem, czy nie. Wszystko wskazuje na to, że coś już się wydarzyło i nawet nie jestem pewien kiedy.

Paul McCartney śpiewał dla Jimmy’ego Buffeta podczas jego ostatnich dni

(AFP/Reuters)

Piosenka – z albumu Changes in Latitude, Changes in Attitudes – spędziła 22 tygodnie na liście Billboard Hot 100, osiągając 8. miejsce.

Wprowadzony do Grammy Hall of Fame w 2016 roku ze względu na swoje znaczenie kulturowe i historyczne, „Margaritaville” stał się standardem karaoke i pomógł uczynić Key West na Florydzie wyrazistym głosem muzyki i miejscem znanym na całym świecie.

„Nie było takiego miejsca jak Margaritaville” – powiedział Buffett Republice Arizony w 2021 roku. „W mojej głowie było to kreatywne miejsce, powstałe głównie na podstawie moich doświadczeń w Key West i konieczności opuszczenia Key West i wyruszenia w trasę”. Do pracy, a potem wrócić i spędzić trochę czasu na plaży.

Piosenka szybko zainspirowała restauracje i kurorty, zamieniając rzekome pragnienie Buffetta na prostotę życia na wyspie w markę wartą miliony. W 2016 roku zajął 13. miejsce na liście najbogatszych celebrytów w Ameryce magazynu Forbes z majątkiem wartym 550 milionów dolarów.

Megan Brion z Hoboken w stanie New Jersey umieszcza swój „zagubiony koktajl soli” pod zaimprowizowanym pomnikiem przed studiem Shrimpboat Jimmy’ego Buffetta w Key West na Florydzie

(Rob O’Neill/Florida Keys News Bureau za pośrednictwem AP)

Buffy napisała także piosenki o swoich doświadczeniach jako marynarza i pilota. Jego piosenka Jamajka Mystaika Ma to związek ze sprawą, w której policja ostrzelała jego samolot, gdy on tam był Hotelowy bufet Jest to relacja z czasu, kiedy zaginął na Saharze.

READ  3 znaki zodiaku, które mają surowy znak 31 marca 2022 r.

Piosenkarz i autor tekstów był także znanym autorem. Jest autorem wielu książek faktu i beletrystyki, które ukazywały się w New York Times Book Review.

Beauvais pozostawił żonę, z którą jest od 46 lat, Jane, i trójkę dorosłych dzieci.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu