7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Negocjacje SAG-AFTRA będą kontynuowane w poniedziałek – The Hollywood Reporter

Negocjacje SAG-AFTRA będą kontynuowane w poniedziałek – The Hollywood Reporter

Negocjacje w sprawie kolejnego trzyletniego kontraktu dla największego związku zawodowego w Hollywood zakończyły się po niedzielnym weekendzie rozmów przy odnowionym poczuciu optymizmu – choć nie osiągnięto jeszcze porozumienia.

Po weekendzie ciągłych dyskusji na temat kolejnej umowy telewizyjno-teatralnej SAG-AFTRA związek zawodowy oraz Stowarzyszenie Producentów Filmowych i Telewizyjnych nie mają terminu, w którym mogliby powrócić do formalnych negocjacji. Jednak rozmowy uznano za produktywne: kilku osobistości ze strony studia określiło weekendowe sesje jako pozytywny krok, nawet jeśli obie strony nie sfinalizowały jeszcze wszystkich punktów porozumienia, w tym próby uzyskania przez związek większego wynagrodzenia z tytułu transmisji pracy i przepisów dotyczących Ze sztuczną inteligencją.

zmiana Nastąpiło to po tym, jak w zeszłym tygodniu studia dały jasno do zrozumienia przywódcom związkowym, że jeśli nie będzie żadnych oznak rozwiązania do pierwszego tygodnia listopada, a nawet 1 listopada, lista ich filmów na lato 2024 prawie na pewno zostanie wysadzona w powietrze. rozmowy mogą utknąć w martwym punkcie. Według znawców studia do pierwszego roku, co jest niepokojącą perspektywą dla wszystkich zaangażowanych.

Związek przedstawił studiu swoje najnowsze odpowiedzi w sobotę, natomiast w niedzielę doszło do rozmów między przedstawicielami obu stron bez bezpośredniego udziału wyższej kadry kierowniczej studia, która brała udział w poprzednich sesjach negocjacyjnych w poprzednim tygodniu.

„W ciągu weekendu omówiliśmy z AMPTP wszystkie otwarte propozycje, w tym sztuczną inteligencję”. SAG-AFTRA napisała na Twitterze późną niedzielę. „Obie strony będą pracować niezależnie w poniedziałek i pod koniec dnia ponownie zaangażują się w harmonogram. Dołącz do nas i rano zapełnij linie pikiet. Spraw, aby Twój głos został usłyszany”.

Branża ma duże oczekiwania, że ​​ostatnia seria dat negocjacji może doprowadzić do wstępnego zawarcia umowy. Związek i zarząd powrócili do stołu negocjacyjnego we wtorek, 24 października i od tego czasu wymienili propozycje dotyczące m.in. próby związku poprawy wynagrodzeń jego członków i znacznego podniesienia płacy minimalnej w celu uwzględnienia niedawnej inflacji.

READ  „Ona nie przeprosiła” - ostateczny termin

Gdy zbliżał się ostatni tydzień negocjacji, ponad kilka tysięcy członków SAG-AFTRA podpisało list popierający kierownictwo związku, wzywając stronę związkową do wytrwałości i nie ustępowania w imię zakończenia strajku: „Wolelibyśmy raczej kontynuować strajk, niż zgodzić się na zły układ” – napisano. W liście opublikowanym w czwartek i podpisanym przez Julię Louis-Dreyfus, Cynthię Nixon, Leslie Odom Jr., Demi Moore, Jona Hamma i innych.

Deklaracja poparcia pojawiła się po tym, jak odrębna grupa aktorów, sfrustrowana kierunkiem negocjacji, złożyła inny projekt listu krytykującego kierownictwo SAG-AFTRA. Ostatecznie grupa ta zdecydowała się nie publikować swojej wiadomości, gdy gildia wróciła do stołu negocjacyjnego ze studiami 24 października.

Kim Masters przyczynił się do powstania tego raportu.