3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dave Chappelle wycofał się z bostońskiego programu po tym, jak komik skrytykował ataki Hamasu na Izrael w związku z odcięciami wody do Gazy i powiedział, że propalestyńscy studenci nie powinni tracić ofert pracy

Dave Chappelle wycofał się z bostońskiego programu po tym, jak komik skrytykował ataki Hamasu na Izrael w związku z odcięciami wody do Gazy i powiedział, że propalestyńscy studenci nie powinni tracić ofert pracy

  • Dave Chappelle (50 l.) podczas czwartkowego koncertu w TD Garden wyraził swoje poglądy na temat konfliktu na Bliskim Wschodzie.
  • Skrytykował reakcję Izraela na atak Hamasu, który obejmował zrzucenie ponad 6000 bomb na Gazę w niecały tydzień.
  • Chappelle oskarżył także Stany Zjednoczone o pomoc w masakrze niewinnych cywilów podczas jego programu i stwierdził, że w Gazie mają miejsce zbrodnie wojenne.

Dave Chappelle wywołał strajk podczas jednego ze swoich występów w Bostonie po tym, jak potępił ataki Hamasu z 7 października i skrytykował trwające izraelskie bombardowania Gazy.

Jak podaje brytyjski Daily Mail, 50-letni komik podczas czwartkowego występu w TD Garden wyraził swoje poglądy na temat konfliktu na Bliskim Wschodzie. Dziennik Wall Street.

Skrytykował reakcję Izraela na atak Hamasu, w wyniku którego na Gazę zrzucono ponad 6000 bomb w niecały tydzień, i oskarżył Izrael o zabijanie niewinnych ludzi.

Chappelle powiedział także, że Stany Zjednoczone są winne pomocy w rzezi niewinnych cywilów podczas jego programu oraz że w Gazie mają miejsce zbrodnie wojenne.

Komentarze pojawiły się po tym, jak stwierdził, że nie wierzy, że propalestyńscy studenci protestujący za zawieszeniem broni powinni stracić oferty pracy.

Chappelle rzekomo zaprzeczył, że w czwartek przebywał w Bostonie. Dailymail.com skontaktował się z nim w celu uzyskania komentarza.

Dave Chappelle wywołał strajk podczas jednego ze swoich występów w Bostonie po tym, jak potępił ataki Hamasu z 7 października i skrytykował trwające izraelskie bombardowania Gazy.
Jak podaje „Wall Street Journal”, 50-letni komik podczas czwartkowego występu w TD Garden wyraził swoje poglądy na temat konfliktu na Bliskim Wschodzie.
Skrytykował reakcję Izraela na atak Hamasu, w wyniku którego na Gazę zrzucono ponad 6000 bomb w niecały tydzień, i oskarżył Izrael o zabijanie niewinnych ludzi.

Chappelle potępił ataki Hamasu z 7 października, w których zginęło 1400 Izraelczyków, a 200 zostało wziętych jako zakładników, po czym skrytykował militarną reakcję Izraela – stwierdzili uczestnicy.

Jeden z widzów poprosił komika, aby się zamknął, a Chappelle skrytykował izraelski rząd za odcięcie wody oraz paliwa i prądu dostarczającego wodę i ścieki.

Uniemożliwiło także dotarcie pomocy humanitarnej z Izraela do Gazy.

Niektórzy z publiczności skandowali „Wolna Palestyna”, inni zaś odpowiadali: „A co z Hamasem?”.

Komentarze Chappelle’a sprawiły, że niektórzy na widowni wstali i opuścili jego program.

READ  Stephanie McMahon Urlop „Sprawa osobista i osobista”

Pod koniec swojego występu powiedział, że dwa błędy nie czynią dobra w związku z atakami Hamasu i reakcją Izraela.

Członek widowni, który opuścił program, w mediach społecznościowych skrytykował Chappelle’a za jego komentarze.

„Tłum wiwatował Chappelle podczas jego przemówienia. Byłem chory. Byliśmy chorzy. Zwróciłem się do moich przyjaciół i żony i powiedziałem: «Myślę, że już czas iść»”.

„Wyszliśmy i spotkaliśmy wielu innych Żydów, którzy opuścili program. Nigdy w życiu nie czułem się tak niebezpiecznie i tak przestraszony tym, czego byłem świadkiem.

Rzecznik komika powiedział, że „zaprzecza temu, że wczoraj wieczorem był w Bostonie”.

Torby rozdawane publiczności podczas wydarzenia noszą jego imię.

Według Ministerstwa Zdrowia Gazy izraelska reakcja wojskowa na ataki Hamasu doprowadziła do śmierci ponad 4300 Palestyńczyków.

Według służby ponad połowę ofiar śmiertelnych w nalotach stanowiły kobiety i dzieci.

Według słuchaczy, Chappelle potępił ataki Hamasu z 7 października, w których zginęło 1400 Izraelczyków, a 200 kolejnych zostało wziętych jako zakładników, po czym skrytykował militarną reakcję Izraela.
Torby rozdawane publiczności podczas wydarzenia noszą jego imię
Według Ministerstwa Zdrowia w Gazie kierowanego przez Hamas w reakcji wojskowej Izraela na ataki Hamasu zginęło ponad 4300 Palestyńczyków.
Organizacja Narodów Zjednoczonych podała, że ​​w wyniku wojny wysiedlono 1,4 miliona ludzi, z czego ponad pół miliona przebywa w 147 schroniskach.

Niedawna wojna między Izraelem a Hamasem była najkrwawszą w historii.

Organizacja Narodów Zjednoczonych podała, że ​​wojna wysiedliła 1,4 miliona ludzi, z czego ponad pół miliona przebywało w 147 schroniskach.

Izrael poprosił wszystkich mieszkańców północnej Strefy Gazy o ewakuację swoich domów i przeniesienie się na południe, ale naloty nadal uderzały w południową Gazę.

Niektórzy Palestyńczycy odmówili opuszczenia swoich domów, ponieważ uważają, że nie ma tam bezpiecznego miejsca.

Izrael odciął dostawy do Gazy po atakach Hamasu, w wyniku których jego skrzydło wojskowe przekroczyło granicę z Izraelem.

Jej rząd powiedział, że pomoc dla kraju zostanie zablokowana do czasu zwrotu zakładników, zanim zostanie uzgodnione porozumienie o ponownym otwarciu północnej granicy i umożliwieniu bardzo potrzebnej pomocy humanitarnej do rozdartej wojną enklawy.

Ciężarówki pierwszej pomocy wjechały do ​​Gazy w sobotę, a armia izraelska stwierdziła, że ​​pomoc jest przeznaczona wyłącznie dla południowej Gazy.

Urzędnicy ONZ określili sytuację w Gazie jako katastrofę humanitarną i wezwali do natychmiastowego zawieszenia broni.

READ  W drugim sezonie Last of Us występuje Isabella Merced w roli Diny

Konflikt wywołał masowe protesty na całym świecie w ramach solidarności z trudną sytuacją palestyńskiej ludności cywilnej, a także tych, którzy wspierają Izrael w obliczu ataków Hamasu.

Demonstracje odbyły się w takich miastach jak Londyn, Paryż, Nowy Jork, Berlin, Rio de Janeiro i Tokio.