29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

UDA One jest teraz kompatybilny z e-Dol w Polsce

UDA, wydawca kart paliwowych i serwisowych w Europie, zintegrował nowy polski system e-Dole ze swoją interoperacyjną jednostką pokładową UDA One (OPU), która umożliwia elektroniczne ładowanie polskich silników na drogach ekspresowych i głównych.

Ponadto UDA One znajduje się w Belgii (w tym Lifekensch்டttanel), Niemczech, Francji, Włoszech, Austrii, Węgrzech, Portugalii, Hiszpanii, Norwegii (w tym łodziach i mostach motorowych), Szwecji (mosty), Szwajcarii i Liechtensteinie. Ogólnie rzecz biorąc, UDA One obejmuje obecnie 15 taryf w 14 krajach europejskich, co czyni go najbardziej wszechstronnym europejskim rozwiązaniem do obsługi płatności elektronicznych (EETS) na rynku.

e-opłata drogowa 1 października jest nieprawidłowym systemem płatności

Uruchomiony w czerwcu system e-Dole, który wykorzystuje technologię stabilizacji satelitarnej GNSS, po okresie zmian przekształca system TOLL 1 października 2021 roku. W ramach systemu e-myta pojazdy o łącznej masie pojazdu powyżej 3,5 tony oraz autobusy w dziewięciu punktach na drogach krajowych, ekspresowych i krajowych są pobierane elektronicznie. Sieć dróg płatnych w Polsce pozostaje bez zmian.

Szeroka gama opcji przetwarzania płatności

OBU, urządzenie telematyczne lub procesor e-TOLL mogą być używane do odprawy celnej w nowym systemie e-Toll. W przyszłości istnieje możliwość korzystania z karty paliwowo-serwisowej, np. karty pełnego serwisu UDA. Dzięki temu klienci są elastyczni i mogą wybrać najlepszą dla siebie opcję. Nie ma już konieczności zawierania umowy. Firmy założyły konto za pośrednictwem internetowego portalu internetowego Condo Clienta (IKK) e-Dole. Tam mogą zarządzać tablicami rejestracyjnymi, pojazdami, sprzętem oraz systemami rozliczeniowymi takimi jak karta UTA – dzięki czemu wszystkie dane dotyczące podróży są na wyciągnięcie ręki. Klienci mogą założyć konto indywidualnie w centrach obsługi klienta IKK lub za pośrednictwem wybranych dostawców kart paliwowych, takich jak UTA.

Środowisko e-poboru jest łatwo dostępne i nie wymaga wysiłku administracyjnego: służy do bezprzewodowej aktualizacji urządzeń pokładowych UTA One. Klienci mogą aktywować się na portalu klienta UTA dla każdego interesującego kraju. Aktualizacja będzie dostępna dla klientów natychmiast.

READ  Wynalezienie polskiej walki z ograniczeniami praw obcych