29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Toyota zaprzestaje działalności w większości swoich zakładów montażowych w Japonii z powodu awarii systemów

Toyota zaprzestaje działalności w większości swoich zakładów montażowych w Japonii z powodu awarii systemów

TOKIO (Reuters) – Toyota Motor Corp. (7203.T) podała, że ​​we wtorek zawiesiła działalność w kilkunastu zakładach montażowych w Japonii z powodu usterki systemu produkcyjnego, która prawdopodobnie spowoduje zamknięcie prawie całej krajowej produkcji. produkcja.

Rzecznik firmy powiedział, że firma bada przyczynę problemu, dodając, że „jest mało prawdopodobne, aby był on spowodowany cyberatakiem”. Rzecznik dodał, że wada oznacza, że ​​firmie nie udało się zamówić podzespołów.

Rzecznik powiedział, że choć dokładna skala strat w produkcji nie jest jasna, działalność wstrzymano w ogóle z wyjątkiem dwóch krajowych zakładów montażowych Toyoty: fabryki Miyata w południowej prefekturze Fukuoka i fabryki w Kioto obsługiwanej przez jednostkę Toyota Daihatsu.

Według obliczeń Reuters, 14 fabryk Toyoty w Japonii odpowiada łącznie za około jedną trzecią światowej produkcji Toyoty. Toyota jest największym producentem samochodów na świecie pod względem sprzedaży.

Rzecznik powiedział, że operacje zostały wstrzymane we wtorek rano i nie jest jasne, czy uda się je wznowić od popołudnia.

Działalność Toyoty została wstrzymana w zeszłym roku, gdy jeden z jej dostawców został ofiarą cyberataku. Jednodniowy przestój spowodował utratę prawie 13 000 pojazdów w produkcji.

Producent samochodów jest liderem w zarządzaniu zapasami na czas, co pozwala utrzymać koszty na niskim poziomie, ale oznacza również, że wszelkie zakłócenia w łańcuchu logistycznym mogą zagrozić produkcji.

Awaria jest kolejnym ciosem dla japońskich firm. Niektóre japońskie firmy i urzędy rządowe zgłosiły w ostatnich dniach potok nękających rozmów telefonicznych, które według rządu prawdopodobnie pochodziły z Chin po uwolnieniu oczyszczonej radioaktywnej wody z elektrowni jądrowej Fukushima na Pacyfiku.

READ  Dolar rośnie z powodu awersji do ryzyka; Przywrócenie równowagi w euro

Akcje Toyoty spadły o 0,3% do 2429 jenów na początku notowań w Tokio.

(Raport: Satoshi Sugiyama) Dodatkowe raporty: Myung Kim; Montaż: Muralikumar Anantharaman i Christopher Cushing

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskaj prawa licencyjneotwiera nową kartę