30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wall Street zyskuje w oczekiwaniu na nadchodzące dane gospodarcze

Wall Street zyskuje w oczekiwaniu na nadchodzące dane gospodarcze

Ludzie na Wall Street przed giełdą nowojorską (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 19 marca 2021 r. REUTERS/Brendan McDiarmid/File Photo Uzyskaj prawa licencyjne

  • Rosnące chińskie stopy procentowe w związku ze środkami mającymi na celu pobudzenie rynków
  • 3M podnosi się po raporcie o możliwym rozstrzygnięciu spraw sądowych
  • Indeksy: S&P 500 +0,26%, Nasdaq +0,42%, Dow +0,35%

28 sierpnia (Reuters) – W poniedziałek Wall Street wzrosła, a 3M i Goldman Sachs zyskały przed kluczowymi danymi o inflacji i zatrudnieniu w tym tygodniu, które dadzą więcej wskazówek co do ścieżki stóp procentowych Rezerwy Federalnej.

Wszystkie trzy główne indeksy giełdowe wzrosły po tym, jak inwestorzy przetrawili w ubiegły piątek uwagi prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella, że ​​amerykański bank centralny może być zmuszony do dalszego podniesienia stóp procentowych, aby zapewnić ograniczenie inflacji.

Uwaga skupia się teraz na raporcie na temat indeksu cen PCE, preferowanej przez Fed miary inflacji, który zostanie opublikowany w czwartek, oraz danych o zatrudnieniu poza rolnictwem, które zostaną opublikowane w piątek.

„Fakt, że Powell nie powiedział rynkom niczego szczególnie jastrzębiego ani szczególnie niepokojącego, tylko pokazuje, że dzisiejszy dzień jest ryzykowny, nawet jeśli nie jest on całkowicie gołębi” – powiedział Ross Mayfield. Analityk ds. strategii inwestycyjnej Baird.

Akcje Megacap były mieszane: Nvidia (NVDA.O) i Meta Platforms (META.O) wzrosły po około 1%, a Tesla (TSLA.O) i Amazon (AMZN.O) spadły po około 1%.

Akcje spółki 3M (MMM.N) wzrosły o 5% po raporcie, że grupa zasadniczo zgodziła się zapłacić ponad 5,5 miliarda dolarów w ramach rozstrzygnięcia ponad 300 000 procesów sądowych dotyczących sprzedaży wadliwych bojowych zatyczek do uszu armii amerykańskiej.

Wartość Goldman Sachs wzrosła o 1,4% po tym, jak bank zawarł umowę sprzedaży swojej działalności w zakresie doradztwa inwestycyjnego firmie zarządzającej majątkiem Creative Planning LLC.

READ  Administracja Bidena, kierowcy chcą korzystać z „płynnej” stacji ładowania elektrycznego

Spośród 11 indeksów sektorowych S&P 500 osiem zwyżkowało, na czele z Nieruchomościami (.SPLRCR), wzrost o 0,79%, a następnie wzrost o 0,52% w przypadku usług komunikacyjnych (.SPLRCL).

Indeks Standard & Poor’s 500 wzrósł o 0,26% do 4 417,33 pkt.

Indeks Nasdaq zyskał 0,42% do 13 648,23 pkt, natomiast Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,35% do 34 468,19 pkt.

Od poniedziałku Chiny obniżyły o połowę opłatę skarbową od obrotu akcjami, aby pobudzić swój znajdujący się w trudnej sytuacji rynek, co spowodowało, że akcje chińskich spółek notowanych na giełdzie w USA, w tym JD.com, Baidu i Alibaba, wzrosły od 1,4% do 2,7%.

Sekretarz handlu USA Gina Raimondo omówiła obawy dotyczące ograniczeń nałożonych na amerykańskie firmy, w tym Intel (INTC.O) i Micron (MU.O), z chińskim ministrem handlu Wangiem Wentao. Akcje Microna wzrosły o 2%, a akcje Intela o 0,5%.

Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych wstrzymała swoje wyzwanie wobec przejęcia przez Amgen (AMGN.O) spółki Horizon Therapeutics (HZNP.O) za 27,8 miliarda dolarów. Akcje Horizon zwyżkowały o 5,5%.

Liczba osób, które osiągnęły wzrost, przewyższyła liczbę spadków w indeksie Standard & Poor’s 500 (.AD.SPX) w stosunku 2,3 ​​do jednego.

S&P 500 notuje 8 nowych szczytów i 1 nowe minimum; Indeks Nasdaq zaobserwował 49 nowych szczytów i 133 nowe minima.

(Raport: Shristi Achar i Amruta Khandekar w Bengaluru oraz Noel Randwich w Oakland w Kalifornii; reportaż Mohameda dla The Arabic Bulletin) Redakcja: Chunak Dasgupta i David Gregorio

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskaj prawa licencyjneotwiera nową kartę

Shristi jest reporterem i członkiem zespołu ds. rynków raportującego na temat rynków akcji w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Europie i na rynkach wschodzących.