18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wyniki NIO nie spełniają szacunków.  Ale jest dobra wiadomość dla Tesli i BYD.

Wyniki NIO nie spełniają szacunków. Ale jest dobra wiadomość dla Tesli i BYD.

Wyniki za drugi kwartał chińskiego startupu NIO zajmującego się pojazdami elektrycznymi były gorsze niż oczekiwano. Akcje nie odnotowały dużego wzrostu na początku notowań, mimo że trzeci kwartał wyglądał znacznie lepiej.

Jest to ułatwienie dla inwestorów NIO (symbol obrotu: NIO). To dobra wiadomość również dla chińskich liderów pojazdów elektrycznych, takich jak Tesla (TSLA) i BYD (1211.Hong Kong).

nio we wtorek wspomniany Skorygowana strata w drugim kwartale w wysokości 45 centów na akcję przy sprzedaży o wartości 1,2 miliarda dolarów. Według Bloomberga Wall Street spodziewała się straty na akcję w wysokości około 33 centów na akcję przy sprzedaży na poziomie 1,3 miliarda dolarów.

Szacowana strata zagregowana przez FactSet była nieco większa i wyniosła 41 centów na akcję. Szacunki sprzedaży były podobne. FactSet to agregacja pięciu liczb. Bloomberg wykorzystał dziewięć szacunków.

Rok temu NIO odnotowało skorygowaną stratę w wysokości 19 centów na akcję przy sprzedaży o wartości 1,5 miliarda dolarów. Sprzedaż spadła rok do roku z powodu niższych dostaw. NIO dostarczyło w drugim kwartale około 23 500 mieszkań, w porównaniu z około 25 000 mieszkań dostarczonych w drugim kwartale 2022 roku.

Ogłoszenie – przewiń, aby kontynuować

Marża brutto za drugi kwartał wyniosła około 1%, w porównaniu z 1,5% w pierwszym kwartale.

Malejące marże, większe niż oczekiwano straty i niższe dostawy nie są dobrą wiadomością. Patrząc jednak w przyszłość, NIO spodziewa się dostarczyć w trzecim kwartale od 55 000 do 57 000 sztuk. Wall Street szukała blisko 50 tys. jednostek.

Akcje NIO początkowo rosły we wtorkowych notowaniach, ale spadły o około 0,9%.


Standard & Poor’s 500

I


Kompozyt Nasdaq

Obydwa kontrakty futures wzrosły o około 0,1%.

Ogłoszenie – przewiń, aby kontynuować

Nie wypadło to jednak najlepiej i wytyczne na trzeci kwartał powinny we wtorek nieco wesprzeć notowania. Jeśli chodzi o zyski, inwestorzy mieli wiele pytań dotyczących konkurencji, popytu, cen i chińskiej gospodarki.

READ  Dealerzy mają teraz na swoich terenach prawie dwa miliony nowych samochodów

NIO odpowiedziało na jedno pytanie, przesyłając instrukcje dotyczące dostawy. Po stosunkowo słabym kwartale sprzedaży powraca do wzrostu. Rosnące dostawy NIO są również niewielkim pozytywem dla ogólnego popytu na pojazdy elektryczne w Chinach.

Jak wynika z danych opracowanych przez Jeffa Chunga, analityka Citi, w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy roku popyt na pojazdy elektryczne zasilane akumulatorami wzrósł o prawie 25% rok do roku. To mocny wynik, ale sprzedaż w sierpniu ma nieznacznie spaść w porównaniu z rokiem poprzednim.

Spadek sprzedaży może być przyczyną chińskich producentów samochodów elektrycznych i Tesli
,

Ogłoszenie – przewiń, aby kontynuować

W sierpniu obniżył ceny około 25 modeli.

Oprócz NIO inwestorzy będą musieli na bieżąco śledzić dane dotyczące sprzedaży innych producentów pojazdów elektrycznych, aby zorientować się, jak będzie kształtował się popyt na pojazdy elektryczne do końca 2023 r. Chiny są największym rynkiem nowych pojazdów elektrycznych na świecie.

Słaba sprzedaż i ceny wpłynęły na akcje NIO. W obliczu wtorkowych notowań akcje spadły o 45% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i około 28% w ciągu ostatniego miesiąca. the


Standard & Poor’s 500,

Dla porównania przez ostatnie 12 miesięcy zyskał około 10%, a przez ostatni miesiąc stracił około 4%.

Ogłoszenie – przewiń, aby kontynuować

Akcje Tesli, największego na świecie producenta samochodów elektrycznych na baterie, spadły w ciągu ostatniego miesiąca o około 11%. Akcje BYD, największego chińskiego producenta pojazdów elektrycznych na baterie, spadły w ciągu ostatnich miesięcy o około 18%.

Kierownictwo NIO organizuje telekonferencję o godzinie 8:00 czasu wschodniego w celu omówienia wyników. Analitycy i inwestorzy będą chcieli dowiedzieć się więcej o wszystkich kwestiach mających wpływ na akcje: dostawach, popycie i stanie chińskiej gospodarki.

Napisz do Ala Roota na adres [email protected]