30 listopada, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Team Electric rozwija się w Polsce dzięki umowie z Remondową

Team Electric rozwija się w Polsce dzięki umowie z Remondową

[By: Team Electric]

Zespół Elektryczny Stocznia Remontowa podpisała umowę z Gdańskiem na świadczenie usług doradztwa w zakresie instalacji elektrycznych i usług instalacyjnych dla trzech promów Polsteam Ro-Pax, w ramach wsparcia planów polskiej stoczni rozszerzenia swoich usług na rynek nowych budynków. W ramach trzyletniej umowy fiński dostawca rozwiązań inżynieryjnych „pod klucz” Group Electric (Polska) z Gdyni stanie się spółką zależną.

Mając 4100 metrów pasa ruchu i mieszcząc 400 pasażerów, te trzy statki stanowią dobre wprowadzenie do Remontova jako nowego placu budowy, wykorzystującego skroplony gaz ziemny jako paliwo i charakteryzującego się połączeniem zasilania akumulatorowego i najnowocześniejszego napędu hybrydowego. systemy. Dwa z nich będą obsługiwane przez Unity Line, a trzeci dla Polferis. Pierwsza jednostka o długości 195,6 m ma zostać dostarczona do końca 2025 roku.

Na każdym statku Polsteam personel Team Electric zapewni rozwiązania w zakresie instalacji systemów mostkowych (w tym nawigacji i satcomów) oraz pomieszczeń klimatyzacyjnych, pomieszczenia generatorów awaryjnych, pomieszczeń dla załogi i wielu innych zastosowań na całym statku.

„To decydujący krok dla Team Electric w Polsce i ustanawiający strategiczne relacje z Remondową” – powiedział Mattias Jörgensen, dyrektor generalny Team Electric. „Systemy elektryczne to kluczowy element każdego nowego projektu budowy, naprawy lub przebudowy. Nasze rozmowy z klientami wskazują, że połączenie Team Electric-Remontova byłoby bardzo atrakcyjną propozycją, biorąc pod uwagę programy efektywności energetycznej dla istniejących statków. Obecnie Remontova zajmuje się naprawą i przebudową statków obsługiwać około 200 statków rocznie, co prowadzi do zaprzestania działalności.

Nowa polska spółka zależna Team Electric będzie zarządzana przez dyrektora ds. zakupów Team Electric Davida Janica, do którego zadań należy upraszczanie i ulepszanie ustaleń dotyczących zatrudniania pracowników-rezydentów w Polsce, w stoczniach krajowych, innych stoczniach europejskich i poza nimi.


„Utworzenie Team Electric SA jako samodzielnej firmy w Polsce miało w tym momencie doskonały sens i stanowi ważną część Skills Group, która wzmocni relacje, które budowaliśmy przez lata z wykwalifikowaną kadrą stoczniową w Polsce, poprawi możliwości zatrudnienia lokalnie i wspierać nasze globalne działania” – powiedział Jorgensen.

READ  Polska Virtualna Polska przejmuje spółki Grupy Szallas w Rumunii, Chorwacji

Produkty i usługi opisane w tej informacji prasowej nie są zatwierdzone przez Administrację Morską.