7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Groźby Miedwiediewa podsycają napięcia z Polską;  Warszawa reaguje

Groźby Miedwiediewa podsycają napięcia z Polską; Warszawa reaguje

Dmitrij MiedwiediewWiceszef Rady Bezpieczeństwa Rosji surowo ostrzegł Polskę, potępiając ją jako „niebezpiecznego wroga Moskwy” i sugerując możliwość „utraty państwowości”.

Miedwiediew opublikował groźby w szczegółowym artykule w rosyjskiej gazecie Gazeta Rosyska 2 listopada. W swoim zwykłym stylu powtarzał tematy rosyjskiej propagandy, w tym twierdzenia o polskich interesach w zachodnich regionach Ukrainy i oskarżenia o „polską rusofobię”.

Czytaj więcej: Rosyjski Miedwiediew powiedział, że odwiedził obwód doniecki na Ukrainie

Wzbudził także obawy przed konfliktem zbrojnym z udziałem Rosji, Białorusi i Polski.

Czytaj więcej: Rosja rozpoczyna przymusową mobilizację na okupowanych ziemiach ukraińskich, Miedwiediew odpowiedzialny za pobór – Ministerstwo Obrony

W swojej pseudohistorycznej relacji Miedwiediew zauważa: „Historia wielokrotnie ostrzegała Polaków, że ich ambicje, jakkolwiek ambitne, doprowadzą do upadku całego państwa polskiego”.

Sekretarz stanu Stanisław Żaryn scharakteryzował agresywny artykuł Miedwiediewa jako emblematyczny dla podejścia Kremla, określając go jako „demonstrację nienawiści wypełnioną groźbami wobec Polski i NATO”.

„Warto zauważyć, że ten artykuł pojawia się w czasie, gdy Rosja nawiązuje z Niemcami współpracę energetyczną i gazociąg Nord Stream 2, przedstawiając się jako naród gotowy do pokojowych negocjacji i zaprzestania działań wojennych w trwającym konflikcie ukraińskim” – powiedział Żaryn. . , jak cytuje polski portal RFM24 3 listopada.

Czytaj więcej: Ukraina nigdy nie zwróciła się do Norwegii o ekstradycję najemnika Wagnera Miedwiediewa – raport

Żaryn dodał, że ataki Miedwiediewa można postrzegać jako „próbę przekształcenia Europy i przywrócenia jej współpracy gospodarczej i politycznej z krajem, który po raz kolejny uważany jest za agresora”.

Nieść głos Ukrainy światu. Wsparcie Przekaż nam darowiznę raz lub Gospodarz!

Przeczytaj oryginalny artykuł Nowy głos Ukrainy

READ  PV Magazine International - Polska osiąga 13 GW mocy fotowoltaicznej