19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Świetny zawodnik Eagles, Fletcher Cox, ogłasza odejście z futbolu NFL – NBC Sports Philadelphia

Świetny zawodnik Eagles, Fletcher Cox, ogłasza odejście z futbolu NFL – NBC Sports Philadelphia

Wieloletni obrońca Eagles, Fletcher Cox, ogłosił w niedzielne popołudnie odejście z futbolu NFL po 12 sezonach w lidze, wszystkie w drużynie Eagles.

Cox (33 l.) został wybrany w pierwszej rundzie draftu ze stanu Mississippi i ostatecznie stał się jednym z najlepszych graczy w historii klubu.

W styczniowym dniu sprzątania szafek Cox oświadczył, że nie podjął jeszcze decyzji, ale całkowicie wyczyścił swoją kabinę w kompleksie NovaCare.

„Po prostu widzisz, gdzie spadają żetony” – powiedział Cox w styczniu. „Oczywiście wybrali do draftu kilka młodych talentów i ci goście są naprawdę dobrzy. Przebyli długą drogę, odkąd tu przybyli. Jordan (Davis) i Jalen (Carter) wykonali naprawdę dobrą robotę, podejmując się tego zadania się, aby nauczyć się gry i nauczyć się być profesjonalistami.”

W swojej 12-letniej karierze Cox rozegrał 188 meczów, w których wystartował w 182 meczach, a zakończył z 70 workami, 88 odbiorami za przegraną, 16 wymuszonymi fumblemi, 14 odzyskanymi stratami i ponad 500 wślizgami łącznie. Był także integralną częścią dwóch drużyn Super Bowl i odegrał ogromną rolę w zwycięstwie Super Bowl LII w sezonie 2017.

Cox był zawodnikiem Pro Bowler przez sześć kolejnych sezonów od 2015 do 2020 r., a w 2018 r. był zawodnikiem All-Pro pierwszego zespołu. Trzykrotnie został także wybrany zawodnikiem All-Pro drugiej drużyny i został wybrany na członka All-Pro ligi NFL Zespół Dekady na rok 2010.

Właściciel Eagles, Jeffrey Lurie, wydał obszerne oświadczenie w sprawie przejścia na emeryturę Coxa:

„Od chwili, gdy w 2012 roku został wybrany z 12. wyborem w klasyfikacji generalnej, aż do swojego ostatniego meczu, Fletcher Cox dominował w naszej linii defensywnej. Sześciokrotny zawodnik Pro Bowler, czterokrotny All-Pro i członek drużyny 2010 Fletcher, zespół All Decade Team, jest wielkim orłem wszech czasów, a jego wkład uczynił go jednym z najpopularniejszych defensywnych zawodników pokolenia i zapewnił mu silną pozycję w Galerii sław profesjonalnego futbolu.

„W ciągu swojej 12-letniej kariery Fletcher zakończył grę z największą liczbą worków i meczów rozegranych przez obrońców w historii franczyzy i był filarem obrony, która pomogła miastu zdobyć pierwsze mistrzostwo Filadelfii w Super Bowl. Wyróżnienia statystyczne. Wszelkie Trener drużyny przeciwnej powie ci, że planowanie gry nie mogło się rozpocząć, dopóki nie wymyślili, jak poradzić sobie z numerem 91. Niezależnie od tego, czy siał spustoszenie w obronie, czy radził sobie z podwójnymi zespołami, aby zapewnić innym sukces, Fletcher prosperował w każdym stylu gry obronie, w której grał podczas swojej kariery. Był niesamowicie twardym i wytrzymałym zawodnikiem i tydzień po tygodniu narażał swoje ciało dla swoich kolegów z drużyny. Zawsze można było na niego liczyć, że będzie nadawał ton w dni meczowe, niezależnie od tego, czy towarzyszyło mu to zastraszające, inspirujące przemówienie lub wielkie przedstawienie w ważnym momencie.

„To, co uczyniło Fletchera naprawdę wyjątkowym, to fakt, że jego wpływ sięgał jeszcze dalej za kulisy. Sześciokrotny kapitan drużyny odegrał kluczową rolę w ustanowieniu kultury mistrzostw w naszym budynku. Choć był kiepski na boisku, był mistrzem Przez lata był starszym bratem i mentorem wielu młodych graczy, miał ogromny szacunek do gry w piłkę nożną i dziedzictwa, które pewnego dnia pozostawi po sobie, co znalazło odzwierciedlenie w sposobie, w jaki ustalał zasady standard każdego dnia, czy to na boisku treningowym, czy w szatni, a standard ten będzie trwał przez wiele lat dzięki jego przywództwu i szacunkowi, jaki zyskał od wszystkich w budynku.

„Jesteśmy niezwykle wdzięczni za wszystko, co dał naszej organizacji i miastu Filadelfii przez te lata i życzymy mu wszystkiego najlepszego na dalszej drodze do rozwoju”.

Jedynymi graczami w historii franczyzy, którzy zdobyli więcej Pro Bowls niż sześć Coxa w drużynie Eagles, to Chuck Bednarik (8), Brian Dawkins (7), Jason Peters (7), Reggie White (7) i Jason Kelce (7).

READ  Uwagi: Cypress rewolucja w drugim okresie jest powodem wydań | Aktualności Buffalo Sabres

Cox zajmuje piąte miejsce na liście wszechczasów Orłów z 70 workami, co stanowi również najwięcej spośród wszystkich defensywnych ataków. Wyprzedził jedynie Reggiego White'a (124), Trenta Cole'a (85 i 1/2), Clyde'a Simmonsa (76) i Brandona Grahama (73).

Jego 188 meczów w sezonie zasadniczym to drugi wynik w historii defensora Eagles, za wieloletnim kolegą z drużyny Grahamem, który rozegrał 195 meczów. Przez całą swoją karierę Cox wykazywał się niesamowitą wytrzymałością. Orły polegały na nim tydzień po tygodniu.

W 2000 roku Cox był jednym z zaledwie dwóch graczy w lidze, który miał ponad 45 worków i ponad 10 wymuszonych fumble. Drugim jest trzykrotny Defensywny Gracz Roku Aaron Donald.

Największą wskazówką, że Cox rozważał przejście na emeryturę poza sezonem, była emocjonująca postawa Davisa w dniu porządków.

„Wiedziałem, że to nadejdzie, ale nie wiedziałem, że to się wydarzy” – powiedział Davis. „Kiedy patrzysz na dorastającego faceta, przypominasz mu swojego bohatera. Codziennie mam okazję z nim pracować. Mam szczęście. I widzieliśmy, jak odchodzi. Z pewnością odszedł na własnych warunkach. Lepsze niż wiele osób może powiedzieć.”

Ale patrzenie, jak odchodzi, jest bolesne. To kłuje. To boli mnie jeszcze bardziej, bo nie mogłem wysłać tego we właściwy sposób. Nie wysłaliśmy go na przejażdżkę, dopóki nie zaszło słońce, to było tak, jakbyśmy się rozbili i spalili. Musi się wydostać, musi utykać, musi się czołgać.

Podobnie jak Kelce na początku tego sezonu, Cox odchodzi z gry po dobrym występie w 2023 r. Pomimo tego, że w ostatnim sezonie w NFL skończył 33 lata, Cox nadal rozpoczął 15 meczów, zanotował 5 worków i 17 trafień QB, 3 TFL i 33 łącznie zajmuje się.

Cox zakończył także karierę jako kapitan zespołu przez sześć sezonów z rzędu, a pod koniec swojej kariery naprawdę wyrósł na rolę lidera, pomagając przejąć obowiązki byłego bezpieczeństwa Malcolma Jenkinsa po jego odejściu po sezonie 2019.

READ  Raiders wyglądają jak nowy zespół po zwolnieniu Josha McDanielsa i rozwaleniu Giants

Chociaż Cox spędził życie jako piłkarz, ma zainteresowania poza sportem. Uwielbia samochody i kupił zespół wyścigowy drag racing, który rywalizuje w całym kraju. Jest właścicielem rancza o powierzchni 1500 akrów zwanego „Shady Trell Ranch” w Jacksboro w Teksasie.

Subskrybuj Eagle Eye, gdziekolwiek otrzymujesz podcasty:
Podcast Apple | Muzyka z Youtube | Spotify | szew | Sztuka19 | RSS | Obejrzyj na YouTube