22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Sea of ​​Thieves” od Microsoft, Xbox i Rare jest obecnie najczęściej zamawianą grą w przedsprzedaży na PlayStation (PS5)

„Sea of ​​Thieves” od Microsoft, Xbox i Rare jest obecnie najczęściej zamawianą grą w przedsprzedaży na PlayStation (PS5)

Co musisz wiedzieć

  • W zeszłym miesiącu Microsoft potwierdził powszechne pogłoski, że zacznie udostępniać bardziej „ekskluzywne” gry Xbox na PlayStation i Nintendo Switch, starając się osiągnąć większy wzrost marży zysku.
  • Pierwsza partia obejmuje Grounded, Pentiment, Hi-Fi Rush i Sea of ​​Thieves.
  • Sea of ​​​​Thieves to zdecydowanie największa z całej gamy i prawdopodobnie gra usługowa z największym potencjałem.
  • Wygląda na to, że ten potencjał został już wykorzystany, gdyż gra osiągnęła pierwsze miejsce na liście zamówień przedpremierowych na konsole PlayStation.

W zeszłym miesiącu Microsoft potwierdził podczas podcastu „Xbox Business Update”, że udostępni niektóre ze swoich gier dostępnych wyłącznie na konsoli Xbox na PlayStation i Nintendo Switch. Pierwsze cztery gry to Grounded, Pentiment, Hi-Fi Rush i Sea of ​​​​Thieves. Sea of ​​​​Thieves to największa gra grupy w historii, ponieważ piracka przygoda dla wielu graczy dotarła do dziesiątek milionów graczy na konsolach Xbox i PC.

Decyzja Microsoftu o „rozwodnieniu” znaczenia wyrażenia „Xbox Exclusive” spotkała się z pewnym ostrym oporem w niektórych kręgach i cichym sceptycyzmem w innych, lamentując nad potencjalnym załamaniem sprzedaży sprzętu do konsoli Xbox. Microsoft i inni argumentowali, że branża konsol to w dużej mierze baza stałych instalacji, obejmująca około 200–250 milionów nakładających się użytkowników, i że przyszłość gier będzie polegać bardziej na docieraniu do użytkowników tam, gdzie się oni znajdują, a nie na próbach dostosowania ich do zamkniętej społeczności . system środowiskowy. Jednocześnie Microsoft stwierdził, że „nie należy spodziewać się” wiele więcej po początkowym zestawie czterech portów dla Nintendo Switch i PlayStation, ale jeśli eksperyment się powiedzie, rozsądnie będzie oczekiwać większej liczby portów.