22 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dan Snyder, właściciel Washington Leaders, odrzucił wezwanie do złożenia zeznań na przesłuchaniu w Kongresie 22 czerwca

Dan Snyder, właściciel Washington Leaders, odrzucił wezwanie do złożenia zeznań na przesłuchaniu w Kongresie 22 czerwca

ASHBURN, Wirginia – Dan Snyder, właściciel jednego z przywódców w Waszyngtonie, powiedział Komisji Nadzoru nad Domem w liście, że nie będzie zeznawał na przesłuchaniu 22 czerwca, mówiąc, że będzie poza krajem.

Od dawna oczekiwano, że Snyder odmówi zeznań. W czterostronicowym liście adwokat Karen Patton Seymour powiedziała, że ​​Snyder był skłonny do składania zeznań, ale komisja „nie była chętna do rozważenia zmiany daty przesłuchania”.

W liście stwierdzono, że Snyder miał „długotrwały spór biznesowy z udziałem przywódców i jest poza krajem w pierwszym i jedynym terminie zaproponowanym przez komisję na przesłuchanie”.

Według rzecznika komitetu, „Komitet zamierza przystąpić do tego przesłuchania. Obecnie analizujemy list pana Snydera i udzielimy odpowiedzi”.

Źródło bliskie Snyderowi powiedziało ESPN w środę: „Pomimo miesięcy współpracy pana Snydera, Komitet Nadzoru odmówił okazania takiego samego szacunku i uprzejmości, odrzucając kilka uzasadnionych próśb dotyczących potencjalnego pojawienia się pana Snydera. Pan Snyder nadal chce kontynuować współpraca z panelem, ale nie ma możliwości uczestniczenia w sesji 22 czerwca ze względu na lekceważenie przez komisję należytego procesu.”

Kongres rozpoczął badanie kultury miejsca pracy w Snyder i Waszyngtonie pod jego kierownictwem w październiku. Badano również zarzuty niewłaściwego zachowania seksualnego postawione przez Snydera, zarzuty postawione przez byłą pracownicę Tiffany Johnston podczas okrągłego stołu panelu przed komisją.

1 czerwca Komisja Nadzoru Izby Reprezentantów zaprosiła Snydera i komisarza NFL Rogera Goodella do złożenia zeznań na przesłuchaniu 22 czerwca. Nie jest pewne, czy Gödel będzie zeznawał. Komisja nadal może zdecydować o zmianie terminu przesłuchania, co zdarza się czasem w mniej znanych sytuacjach. Może również wydać wezwanie do Snydera.

„My wraz z naszymi klientami jesteśmy rozczarowani, ale nie zaskoczeni, że Dan Snyder nie ma odwagi stawić się dobrowolnie. W pełni oczekujemy, że panel wyda wezwania” – adwokatów Lisa Banks i Debra Katz, którzy reprezentują co najmniej 40 byłych pracowników. Liderów, powiedział w oświadczeniu. Aby zmusić pana Snydera do stawienia się. Nadszedł czas, aby pan Snyder wiedział, że nie stoi ponad prawem.

READ  Wynik Duke'a z Karoliną Północną, na wynos: Tar Heels psuje ostatni mecz Koch u siebie, a Blue Devils jest zdenerwowane

Zgodnie z listem, prawnicy Snydera odpowiedzieli pięć dni później, prosząc komisję o dodatkowe informacje na temat zakresu śledztwa. Stwierdził również, że komisja nie zagwarantuje, że pytania do Snydera ograniczą się do historycznych kwestii związanych z miejscem pracy organizacji.

Komisja nie zgodzi się również na dostarczenie kopii dokumentów, „o które członkowie komisji zamierzają przesłuchać pana Snydera”, co Seymour określił w liście jako grzecznościową „Rozumiem, że często dotyczy to świadków podczas przesłuchań w Kongresie”.

W liście napisano również, że prawnicy Snydera zażądali „podstawowych informacji” na temat zarzutów Johnstona – „takich jak kiedy i gdzie rzekomo to się wydarzyło, a także kto był obecny”. Jak wynika z pisma, komisja odmówiła ujawnienia informacji. Snyder zaprzeczył oskarżeniom.

NFL wyznaczyła również adwokat Mary Jo White do zbadania zarzutów Johnstona. Liga nałożyła na Waszyngton grzywnę w wysokości 10 milionów dolarów 1 lipca 2021 r. w wyniku dochodzenia w sprawie kultury miejsca pracy pod rządami Snydera.

Prokurator generalny Wirginii i Waszyngtonu prowadzi śledztwo w sprawie zarzutów o przestępstwa finansowe popełnione przez byłego pracownika. Zespół odpowiedział 105-stronicowym listem z podpisanymi oświadczeniami, odrzucającymi zarzuty.