29 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sporty motorowe: Kubica z Polski za kierownicą Ferrari w Mistrzostwach Samochodów Sportowych WEC 2024 – dywizja angielska

Sporty motorowe: Kubica z Polski za kierownicą Ferrari w Mistrzostwach Samochodów Sportowych WEC 2024 – dywizja angielska

Kubica ujawnił w środę swoje plany na nowy sezon.

Pojedzie Ferrari 499P dla włoskiego zespołu AF Corse w najwyższej klasie hipersamochodów WEC – podała państwowa agencja informacyjna PAP.

Kubica (38 l.) robi krok naprzód w porównaniu z dywizją LMP2 WEC, gdzie w tym sezonie zdobył tytuł mistrza świata, jeżdżąc dla belgijskiego zespołu WRT.

Powiedział, że „nie może się doczekać nowego sezonu” i ma nadzieję, że „spowoduje dumę fanów”.

Cykl WEC 2024 obejmie osiem wydarzeń, które rozpoczną się 2 marca w Katarze i zakończą się 2 listopada w Bahrajnie – podała agencja informacyjna PAP.

WEC jest Według FIA, organu zarządzającego sportami motorowymi, jest to najważniejsza na świecie seria wyścigów długodystansowych.

Urzędnicy podali, że Kubica ma także wystartować w europejskiej serii Le Mans w 2024 roku.

Polski Kubica wygrał jedno wydarzenie Grand Prix Formuły 1, a także brał udział w wyścigach rajdowych przed poważnym wypadkiem w 2011 roku.

Po powrocie do sportu zdobył mistrzostwo świata w Rally-2 2013.

READ  Zorg dostaje deklasację Polski

(pm/gs)

Źródło: PAP, Sporty motorowe