22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Biedronka otworzyła swój 3500-ty outlet w Polsce

Biedronka otworzyła swój 3500-ty outlet w Polsce

Belgia: Nowa grupa Spar Colruyt w Kermt została otwarta 30 listopada
Grupa Spar Colruyt otworzy sklep w Kermt w czwartek, 30 listopada. Klienci mogą odwiedzić 7/7 po świeże produkty mięsne i rybne, przestronny dział warzywno-owocowy oraz szeroki asortyment wędlin i serów w plasterkach.
Źródło: press.colruytgroup.com

Wielka Brytania: Inflacja żywności ponownie spada, ale podwyżka stóp procentowych może przerwać poprawę
Według najnowszego odczytu Brytyjska Konfederacja Detalistów (BRC)inflacja żywności spadła w tym miesiącu do 7,8% z 8,8% w poprzednim miesiącu. Inflacja świeżej żywności również spadła do 6,7% z 8,3% w październiku, a inflacja cen żywności peryferyjnej, takiej jak warzywa i owoce w puszkach, spadła do 9,2% z 9,5% w październiku.
Źródło: cityam.com

Biedronka dotarła do 3500 sklepów w Polsce
Polski Sprzedawcą jest Biedronka Otworzył swój 3500-ty outletWraz z otwarciem kultowego sklepu w Skórzewie Poznań. Funkcje dostępne dla kupujących obejmują różnorodne wędliny i sery, krajalnicę do chleba oraz obszerne strefy świeżych produktów, wypieków i higieny osobistej.
Źródło: esmmagazine.com

UK: To dobra wiadomość dla świeżego reżysera
Fresh Direct, wiodący brytyjski dostawca świeżych produktów dla branży gastronomicznej, wprowadził na rynek nowe, innowacyjne opakowania dla swojej gamy jagód, które drastycznie zmniejszą zawartość tworzyw sztucznych, oszczędzając prawie 50 ton plastiku rocznie. W listopadzie Fresh Direct zmieni swoje jagody, maliny i jeżyny na nowe opakowania papierowe z certyfikatem FSC, po wspólnych rozmowach z wiodącym brytyjskim pubem i browarem Greene King oraz światowym dostawcą jagód Driscoll’s. Truskawki będą kontynuowane w styczniu 2024 r.
Źródło: święto-magazyn.co.uk

SPAR Norwegia otwiera supermarket EUROSPAR w Harstad
W Harstad w Norwegii otwarto nowy, niezależny supermarket EUROSPAR, oferujący niezrównaną jakość i wybór 21 000 mieszkańców miasta. Supermarket EUROSPAR skupiający się głównie na świeżych produktach obejmuje 12-metrowy bar sałatkowy oraz jedyny w Harstad dział świeżych ryb, mięsa i delikatesów.
Źródło: spar-international.com

READ  Dwa przeciwstawne obozy twierdzą, że polski parlament wygrał wybory ogólnokrajowe

Izrael: Shufersal odnotowuje wzrost przychodów o 2,4% w pierwszych dziewięciu miesiącach 2023 r
izraelski Raport sieci supermarketów Shufersal Wzrost przychodów grupy o 2,4%. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku 11,3 miliarda NIS (2,76 miliarda euro). Zysk operacyjny również wzrósł do 441 mln NIS (107,7 mln euro) w okresie dziewięciu miesięcy i 138 mln NIS (33,7 mln euro) w trzecim kwartale.
Źródło: esmmagazine.com

Indie: Ceny owoców i warzyw pozostaną stabilne do stycznia, wynika z prognozy OTP
Ceny wielu Owoce i warzywa, szczególnie w Krajowym Regionie Stołecznym, pozostanie stabilna, a tendencja wzrostowa w przypadku każdego konkretnego produktu będzie wynikać z czynnika sezonowego w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, twierdzi platforma e-commerce B2C Otipy. Jednakże, cebula Ceny, które od września stale rosną, mogą w grudniu spaść, a następnie ponownie wzrosnąć w styczniu.
Źródło: thehindubusinessline.com

Wielka Brytania: Pukpip wprowadza na rynek mrożoną przekąskę Real Banana Bites
Pukpip wypuścił na rynek swój kolejny mrożony przysmak, Real Banana Bites, nowy produkt, który zawiera 16 plasterków mrożonego banana maczanych w mlecznej, ciemnej czekoladzie lub maśle orzechowym. Trzy nowe mrożone warianty zostaną wprowadzone na rynek w marcu 2024 roku.
Źródło: foodbev.com

Jack Ma stawia na nowy biznes spożywczy w Chinach
Założyciel Alibaba, Jack Ma, ma nowy tytuł: właściciel „Ma’s Kitchen”. Najsłynniejszy chiński miliarder technologiczny poparł nowo utworzony startup, którego nazwa w języku angielskim oznacza „Hangzhou Ma’s Kitchen Food”. Według chińskiego Krajowego Systemu Reklamy Informacji Kredytowych dla Przedsiębiorstw, prowadzonego przez rząd rejestru przedsiębiorstw, nowe przedsięwzięcie będzie koncentrować się na sprzedaży żywności paczkowanej, imporcie i eksporcie oraz sprzedaży „jadalnych produktów rolnych”.
Źródło: wydanie.cnn.com

Niemcy: Galeria może odmówić płacenia czynszu w grudniu
Gigant handlu detalicznego Galleria twierdzi, że nie jest w stanie płacić czynszu swojemu właścicielowi, upadającej Grupie Cigna. Fundusz nieruchomości ma kłopoty finansowe i wydaje się niewypłacalny.
Źródło: retaildetail.eu

READ  Tusk obiecuje „chronić” Polskę przed przesiedleniami migrantów z UE

Jak Dania umożliwiła wprowadzenie planu działania opartego na roślinach
W październiku duński rząd opublikował pierwszy krajowy plan działania dotyczący roślin, zawierający strategię określającą, w jaki sposób kraj nordycki może przejść na bogatą dietę roślinną i zwiększyć produkcję białka roślinnego w nadchodzących latach.
Źródło: forbes.com

Wielka Brytania: Wysokie podatki i biurokracja związana z Brexitem mogą zwiększyć inflację, ostrzegają detaliści
Najwięksi brytyjscy detaliści ostrzegli Rishiego Sunaka, że ​​jego rząd ryzykuje przedłużeniem kryzysu kosztów utrzymania, podnosząc koszty prowadzenia działalności w głównych ulicach w związku z biurokracją związaną z Brexitem i wyższymi podatkami. W zeszłym tygodniu Brytyjska Konfederacja Detalistów (ChRL) przedstawiła szereg środków wprowadzonych przez przewodniczącego Jeremy’ego Hunta. Raport jesienny Istnieje ryzyko wyższej inflacji w przyszłym roku.
Źródło: theguardian.com

Brazylijski sprzedawca detaliczny Americanas podpisuje umowę z pożyczkodawcami
Znajdujący się w trudnej sytuacji brazylijski sprzedawca detaliczny Americanas oświadczył, że podpisał umowę o wsparciu programowym (PSA) z wierzycielami, którzy odpowiadają za ponad 35% jego długu, co stanowi kluczowy krok w kierunku skutecznego planu restrukturyzacji.
Źródło: reuters.com

USA: Fundacja NGA uruchamia witrynę internetową, aby pomóc niezależnym sprzedawcom spożywczym w programie SNAP EBT
Fundacja Krajowego Stowarzyszenia Sklepów Spożywczych (NGAF) ogłosiła oficjalne uruchomienie Centrum Pomocy Technicznej Modernizacji SNAP EBT (SEMTAC). Strona internetowa.
Źródło: winsightgrocerybusiness.com

Instagram rozpoczyna trzecią coroczną kampanię Giving Tuesday
InstagramaWiodąca firma z branży technologii spożywczych w Ameryce Północnej ogłosiła swoje trzecie coroczne wprowadzenie na rynek Wtorkowa kampania czynić dobro Partnerstwo na rzecz zdrowszej Ameryki (PHA). Po raz pierwszy Instacart nawiązuje współpracę z powszechnie znanymi markami Keurig Dr Pepper.Core Hydration® I Mody®), Żywność pakowana za opłatąI OLIPHOP Aby dać we wtorek. Za każdego dolara klienta wydanego za pośrednictwem Instacart między 27 listopada a 4 grudnia na wybrane produkty tych czterech marek, Instacart i uczestniczące marki przekażą wspólnie 1 owoc i warzywo, w sumie do 1 miliona porcji, na rzecz PHA w celu wsparcia społeczności. na terenie całego kraju.
Źródło: prnewswire.com

READ  2023 BMW M3 Touring rusza do Polski na Walkaround Video

USA: Foxtrot i Domes ogłaszają fuzję
Spółki Foxtrot Market i Dome’s Kitchen & Market planują fuzję w komunikacie prasowym. Warunki transakcji, która ma zostać sfinalizowana do końca 2023 roku, nie zostały ujawnione. Po sfinalizowaniu transakcji obie marki zajmujące się sprzedażą detaliczną żywności z siedzibą w Chicago planują działać w ramach nowego podmiotu, Outfox Hospitality.
Źródło: sklep spożywczy.com

USA: Brokuły z Maine trafiają na półki zamrażarek Hannaford
„Jeśli kiedykolwiek przejeżdżałeś przez hrabstwo we wrześniu i październiku, oprócz pól ziemniaków widzisz tylko pola brokułów” – powiedział Matt Chinn, prezes Harvesting Good. Jeśli robisz zakupy w Hannaford, być może zauważyłeś nowe opakowania w dziale zamrażarek. Harvesting Good od wielu lat działa poprzez Bank Żywności Dobrego Pasterza. Firma została założona z misją zwiększania dostępu do wysokiej jakości, pożywnej żywności dla wszystkich mieszkańców stanu Maine, jednocześnie inwestując w lokalne rolnictwo i przedsiębiorstwa. Frozen Broccoli Harvest to pierwsze przedsięwzięcie firmy.
Źródło: wabi.tv