3 lipca, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Hooghly otrzymał akredytację BTX w Polsce

Hugel poinformował, że 25 maja otrzymał pozwolenie na dopuszczenie do obrotu jednostki Ledipo 50, toksyny botlinowej (BTX), od polskiego Urzędu Rejestracji Produktów Medycznych, Wyposażenia Medycznego i Biotechnologii (URPL).


Pod koniec maja otrzymał polskie uznanie dla toksyny botulinowej Ledipo.
Pod koniec maja otrzymał polskie uznanie dla toksyny botulinowej Ledipo.


Wcześniej w 2019 roku Hugel i austriacka firma farmaceutyczna Croma rozpoczęli testy fazy 3 BTX w Polsce i Niemczech. W 2020 roku firma wystąpiła o homologację w 11 krajach Europy.


W styczniu tego roku Hugel otrzymał rekomendację Heads of Medicines Agencies (HMA) do akredytacji Ledipo i rozpoczął wejście na europejski rynek BTX.


W tym samym miesiącu Hooghly’s Lettipo wygrało we Francji.


Dotychczas produkt BTX firmy jest licencjonowany w 10 krajach Europy, w tym w Polsce.


Hughes zamierza w przyszłym roku uzyskać licencję Lettipo w 36 krajach Europy.


W marcu Hugal wysłał pierwszą partię Lettipo do Francji i Austrii, gdzie został pierwszym koreańskim producentem BTX, który wprowadził BTX.


„Europa jest jednym z trzech głównych rynków BTX, a Chiny i Stany Zjednoczone dołączają do Europy jako kluczowy region dla globalnego wzrostu Hugela” – powiedział urzędnik Hugel. „Dzięki najszybciej rozwijającemu się wypełniaczowi z kwasem hialuronowym (HA) firmy Hugels na obecnym rynku europejskim, szukamy bardziej solidnego wzrostu (Letybo) w Europie”.

READ  Polskie PGNiG chce zwiększyć wydobycie gazu przy użyciu AI