29 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bell ogłosił umowy zakupu trzech śmigłowców z polską spółką JP Investments

Bell ogłosił umowy zakupu trzech śmigłowców z polską spółką JP Investments

Podpis Bell / JP Investment

Bell Textron Inc. potwierdził, że podpisał umowy zakupu z polską firmą JB Investments dwóch samolotów Bell 407GXis i jednego Bell 505, głównie do celów podróży prywatnych. Podpisanie umowy odbyło się podczas wydarzenia European Rotors 2023 w Madrycie w Hiszpanii.

JB Investments, wieloletni dystrybutor samolotów i śmigłowców lotnictwa ogólnego w Polsce, w dalszym ciągu wychodzi naprzeciw rosnącym potrzebom osób prywatnych i firm poszukujących rozwiązań lotniczych.

Dyrektor zarządzający Bell Europe, Jacinto Monge, podkreślił znaczenie roli JB Investments w rozszerzaniu obecności Bell w regionie. JB Investments wybrała Bell 407GXi i 505, aby zapewnić bezproblemowe rozwiązania w zakresie transportu korporacyjnego i VIP, ze szczególnym naciskiem na niezawodność i komfort pasażerów.

Bell 407GXi napędzany jest silnikiem Rolls-Royce z dwukanałową technologią FADEC, zapewniającym doskonałe osiągi w trudnych warunkach. Polska Policja zakupiła niedawno od JB Investments dodatkowe samoloty 407GXi, powiększając swoją flotę do siedmiu.

Wyposażony w silnik Safran Arrius 2R i awionikę Garmin G1000H NXi, Bell 505 wykazuje wszechstronność w różnych misjach, w tym w szkoleniu pilotów, transporcie korporacyjnym, operacjach użyteczności publicznej i misjach związanych z bezpieczeństwem publicznym. Certyfikat EASA umożliwiający przewożenie ładunków o masie do 2000 funtów przy użyciu haka transportowego dodatkowo podkreśla jego możliwości użytkowe.

READ  Absolwenci Grafton pomagają ukraińskim uchodźcom w Polsce