29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Siemens Kemsa został wybrany do projektów Bałtyk II i Bałtyk III w Polsce

Equinor i jego partner Polenergia wybrali firmę Siemens Kamsa jako preferowanego dostawcę generatorów wiatrowych dla projektów MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III, przy czym powstają dwie największe i najbardziej zaawansowane morskie farmy wiatrowe w Polsce o łącznej mocy zainstalowanej 1440 MW. .

Ważnym kamieniem milowym było podpisanie umowy preferencyjnego dostawcy dla projektów MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III. Istotna część polskiej transformacji energetycznej jest ważnym krokiem w kierunku realizacji celów nadmorskich projektów wiatrowych.

„Wybierając preferowanego dostawcę turbin, osiągamy kolejny kamień milowy, posuwając nasze projekty do przodu i wprowadzając najlepsze technologie na polski rynek oraz wzmacniając rozwój branży wody morskiej. Cel. Mamy nadzieję, że ta współpraca z Siemens Gamesa jeszcze bardziej przyspieszy postęp naszej projekty, które przyniosą wiele możliwości włączenia polskiego rynku i polskich firm do lokalnego łańcucha dostaw” – powiedział Michał Kołodziejczyk, Country Manager Equinor, Polska.

Zgodnie z ogłoszoną umową, Siemens Kamsa zastąpi swój flagowy model morskiej turbiny wiatrowej SG 14-236 DD maksymalną mocą zintegrowaną obu projektów. Turbina ma moc znamionową 14 MW i może osiągnąć moc 15 MW z doładowaniem.

Jest to największa morska turbina wiatrowa firmy Siemens Kamsa z bezpośrednim napędem i będzie działała komercyjnie przez dwa lata, jeśli zostanie zainstalowana w projektach w Equinor i Polenergia. Po sfinalizowaniu ostatecznej umowy na dostawę turbiny oraz umów serwisowych i gwarancyjnych, dokładna liczba silników w dalszej części rozwoju nie została jeszcze ustalona.

„Cieszymy się, że możemy wybrać dostawcę obrotu dla dwóch pierwszych projektów morskich elektrowni wiatrowych w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na dalsze dojrzewanie naszych planów” – powiedział Med H. Schmidt, dyrektor generalny Equine. Ottoi.

Duże nowoczesne turbiny wiatrowe wybrane do projektów Equinor i Polenergia, jeśli jeden wirnik obraca się z pełnym obciążeniem, zapewnią wystarczającą ilość energii elektrycznej dla przeciętnej rodziny w Polsce na 4 dni. Gdy turbina pracuje z pełnym obciążeniem, wystarczy 10 minut, aby wytworzyć wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby zasilić przeciętne polskie gospodarstwo domowe przez rok.

READ  Odrzucony w Hiszpanii, uwielbiany w Polsce: doskonałe sceny Igbekeme wywołują spektakularny powrót

„Skutecznie chronimy kluczowe produkty i usługi potrzebne do umożliwienia inwestycji bałtyckich. Rozwijamy nasze projekty w oparciu o znane najlepsze praktyki z innych krajów europejskich i doświadczamy innych inwestycji w energetykę morską. Mamy nadzieję, że nadmorskie farmy wiatrowe zapewnią czystą, zieloną energię milionom Polaków rodzin do 2027 roku” – powiedział dr Michał Michalski, prezes zarządu Polenergii. Mówi.

Łączna moc obu projektów to 1440 MW, co stanowi istotną część pierwszej fazy Projektu Rozwoju Polskiego Przemysłu Morskiego o łącznej mocy 5900 MW. MFW Bałtyk II i III otrzymały umowy kontraktacji (KTR) w maju 2021 r. przez polski Urząd Regulacji Energetyki (URE). Projekty zlokalizowane są na Morzu Bałtyckim, około 27 i 40 km od portu w Łebie, gdzie Equinor nabył port do przyszłej eksploatacji i konserwacji (O&M).

Ostateczna decyzja inwestycyjna dla obu projektów jest uzależniona od uzyskania niezbędnych zgód i planowana jest na 2024 r., a pierwsza moc zostanie dostarczona do fazy w 2027 r.

Eba Poland stanie się bazą operacyjną i serwisową dla projektów offshore na Morzu Bałtyckim

Planowany teren O&M będzie pełnił rolę węzła logistycznego dla projektów Bałtyk, z zapleczem biurowym, magazynowym i transportowym. Bliskość łeby do nadmorskich obszarów wiatrowych Bałtyk przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i kosztów operacyjnych.

Inwestycja zlokalizowana w Łebie zapewni miastu i całemu regionowi możliwości w zakresie lokalnego łańcucha dostaw i zatrudnienia. Konserwatorzy wykonują prace niezbędne do obsługi nadmorskiej farmy wiatrowej, która jest głównie przybrzeżna, a także zespoły biurowe działające z lądu.

bałtycki Projektowanie Equinor i Polenergia to największe morskie farmy wiatrowe powstające w Polsce. Bałtyk III i Bałtyk II mogą wytworzyć wystarczającą ilość odnawialnej morskiej energii wiatrowej, aby zasilić dwa miliony polskich gospodarstw domowych. Budowa infrastruktury farm wiatrowych rozpocznie się w 2024 roku.