22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Premier RP mówi, że Polska usunie większość rządowych barier

Premier Polski Mateusz Morawiecki rozmawia z mediami 17 lutego 2022 r. na szczycie UE-Afryka w budynku Rady Europy w Brukseli w Belgii. REUTERS / Zdjęcie pliku: Geert Vanden Wijngaert / Pool

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

WARSZAWA, 23 lutego (Reuters) – Polska zniesie większość ograniczeń COVID-19 od 1 marca, pozostając jednocześnie zobowiązana do noszenia masek w zamkniętych miejscach publicznych, powiedział w środę premier Mathews Moravici.

„Po konsultacjach medycznych i obejrzeniu tego, co dzieje się w innych krajach, nasze ograniczenia mogą wprowadzić daleko idące zmiany w polityce. Ograniczenia, które były z nami od miesięcy, mogą zostać usunięte” – powiedział dziennikarzom Moraviki.

Podczas gdy noszenie maski na twarz jest obowiązkowe w miejscach publicznych, w tym w sklepach i środkach transportu, ograniczenia dotyczące liczby osób odwiedzających sklepy, restauracje i miejsca kultury zostaną zniesione.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Kluby i dyskoteki będą mogły zostać ponownie otwarte, a rząd powiedział, że spółki publiczne przestaną działać zdalnie.

„Coraz więcej krajów usuwa ograniczenia, jednocześnie zachęcając ludzi do szczepień. Usuwamy dziś większość ograniczeń, pozostawiając najbardziej potrzebne” – powiedział Moraviki. W środę w Polsce zgłoszono łącznie 20 456 nowych infekcji i 360 zgonów związanych z COVID.

Według danych Ministerstwa Zdrowia od początku epidemii zmarło ponad 110 000 zarażonych osób. Około 66% dorosłych jest w pełni zaszczepionych, co jest jednym z najniższych wskaźników szczepień w UE.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Anny Vlodorsak-Chemsuk, Pawła Florkiewicza i Marka Streleckiego; Montaż przez Alexa Richardsona

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.