16 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Siedem rzeczy, których nauczyliśmy się analizując 515 milionów słów

Siedem rzeczy, których nauczyliśmy się analizując 515 milionów słów

Miliony ludzi codziennie gra w Wordle, dzieląc się, dyskutując i debatując, w jaki sposób próbowali wygrać.

Po raz pierwszy przeanalizowaliśmy, jak gracze radzili sobie w pół miliarda gier Wordle w ciągu ostatniego roku i porównaliśmy ich wyniki ze strategiami zalecanymi przez WordleBota.

Oto siedem rzeczy, których się nauczyliśmy:

O wielu, wielu słowach napisano lepsza Oświadczenie wstępne Wordle’a. Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie była jedną z motywacji stojących za stworzeniem WordleBota. W jego mózgu robota jest kilka słów – Lista, Dźwig, Utwory – Otrzymują pieczęć robota, że ​​prowadzą do rozwiązania przy średniej najmniejszej liczbie domysłów.

Jednak w przypadku ludzi grających w Wordle najczęstszym słowem otwierającym jest margines Pożegnaniez Mój głoskolejne czteroliterowe słowo, nie pozostaje daleko w tyle.

Strategia wydaje się logiczna: znajdź samogłoski, a pozostałe umieścisz na właściwych miejscach. Robot nigdy nie wolałby zaczynać w ten sposób, ale możliwe jest, że najlepsza strategia dla komputera nie jest najlepszą strategią dla człowieka.

Jednak nasza nowa analiza pokazuje, że począwszy od Pożegnanie Lub Mój głos Właściwie stawia to ludzkich graczy w niekorzystnej sytuacji. Ile z jednego?

Średnio gracze, którzy zaczynali od Pożegnanie Aby rozwiązać swoje słowa, potrzebowali około jednej trzeciej tur więcej niż gracze, którzy od nich zaczynali Listaco daje łącznie 132 dodatkowe kursy w ciągu roku.

Co gorsza: podczas gdy 1,7 proc Lista Początkującym średnio nie udaje się rozwiązać Wordle, z prawdopodobieństwem niepowodzenia Pożegnanie Wzrósł ponad dwukrotnie i wyniósł 3,6 proc.

Nie możemy z całą pewnością powiedzieć, że zaczynając od Pożegnanie powody Gracze mają gorzej. Mogą to być gracze zaczynający od Pożegnanie Są bardziej przypadkowymi graczami lub mniej zainteresowanymi rozwiązaniem jak najmniejszej liczby domysłów. W końcu nie każdemu zależy na czystej efektywności podczas gry. Ale możemy powiedzieć, że wśród 30 najpopularniejszych artykułów wstępnych Wordle’a, Pożegnanie Najgorszy występ.

READ  Protesty naciągają chińską cenzurę do granic możliwości

Ogólnie rzecz biorąc, przeciętny użytkownik WordleBota rozwiązuje zagadkę w około ćwierć tury krócej niż przeciętny gracz Wordle.

Robot zaczyna od Lista Codziennie, co może być nudne. Gracze będący ludźmi, uwolnieni od ciężarów matematycznej precyzji, mogą zmieniać swoje otwarcia w Wordle przez cały rok. (Gracze często wyjaśniają swój codzienny wybór w recenzji Wordle.)

Oto najpopularniejsze wersety otwierające, które w określone dni zyskały na popularności:

 • Wigilia (24.12.2022): wesoły

 • Boże Narodzenie: wesoły, Prezenty, Cześć

 • Sylwester: impreza, Lata

 • Nowy Rok (1 stycznia 2023 r.): Lata, impreza, szczęśliwy, Świeży

 • Super Bowl (12 lutego): doskonały

 • Walentynki: serce, Kochanek, Amorek

 • Dzień Świętego Patryka: mający szczęście

 • Ferie wielkanocne: Wstał, Królik

 • Koronacja Karola III i Kamilli (6 maja): Korona, Królewski

 • dzień pracy: wyczerpanie

Kolejny ciekawy wzór: impreza W każdy weekend ma niewielki wzrost.

Z powyższej listy wykluczyliśmy pierwsze domysły, które tego dnia posłużyły Wordle’owi za rozwiązanie.

Dzieje się tak dlatego, że w około 1 na 250 gier czytelnik uzyskuje odpowiedź już za pierwszym razem. Dzieje się tak częściej, niż można by się spodziewać, jeśli pozostawisz wszystko przypadkowi, chociaż nie każdy przypadek musi oznaczać zwykłe oszustwo.

Niektórzy mogą skorzystać z nowego okna, aby dokonać dodatkowych domysłów po nieudanych próbach rozwiązania łamigłówki. Niektórzy mogą ponownie uruchomić znalezione rozwiązanie na innym urządzeniu, aby zachować ciągłość działania lub przetestować problem techniczny. Inni mogli pomylić odpowiedź lub tak, mogli ją sprawdzić.

Tutaj możesz dowiedzieć się, które słowa początkowe stały się z biegiem czasu bardziej popularne. Pożegnanie Nadal dominuje, a jego popularność wzrosła jako pierwsze przypuszczenie.

READ  Samochód wyjeżdża z bramy Watykanu i zostaje ostrzelany przez żandarmów; Zatrzymanie kierowcy po dojechaniu na podwórze

Wzrost popularności imprez plenerowych – kiedy „Pożegnanie„Wyróżnione w Mini Crossword w sierpniu – lub odkąd słowo pojawiło się jako rozwiązanie – Mój głos 30 sierpnia Dźwig 21 czerwca – bezchmurnie.

Najtrudniejsze słowa do rozwiązania zaczynają się na J, kończą na Y lub zawierają gdzieś podwójną literę. Trudniejsze niż wszystkie słowa w zeszłym roku, odpłacić sięMa wszystkie trzy. Pięć najtrudniejszych słów minionego roku, mierzonych liczbą tur do rozwiązania:

 • odpłacić się (1 czerwca): 5,82 cykli do rozwiązania

 • żartowniś (25 kwietnia): 5,69 cykli do rozwiązania

 • Niania (3 czerwca): 5,68 cykli do rozwiązania

 • Sędzia (26 grudnia): 5,57 cykli do rozwiązania

 • Żniwiarz (22 lutego): 5,52 cykli do rozwiązania

Jeśli mierzysz szybkością rozwiązania, jest to najtrudniejsza łamigłówka słowna żartowniśa tylko 71 procent graczy znalazło rozwiązanie.

Od ponad roku nie ma listy rozwiązań, do których WordleBot mógłby się odnieść. Zamiast tego bot przypisuje prawie każdemu pięcioliterowemu słowu w języku angielskim – wszystkim 14 855 domysłom zaakceptowanym przez Wordle’a – prawdopodobieństwo, że będzie to rozwiązanie. (Robot nie odgrywa żadnej roli w wyborze słów, które pojawiają się jako rozwiązania Wordle; gdyby tak było, zadanie to byłoby znacznie łatwiejsze.)

Większość tych słów — od Przymierze Do Zemek – Uważa się, że jest to zbyt niejasne, aby można je było uznać za potencjalne rozwiązanie, i daje mu zero procent szans. W pozostałych przypadkach im bardziej powszechne jest słowo (mierząc na podstawie częstotliwości jego pojawiania się w New York Times od 2000 r.), tym większe prawdopodobieństwo, że bot je przypisze.

Większość słów, które pojawiły się jako rozwiązania — wszystko od Zaangażowany Do młodzież – Dostali maksymalne możliwe możliwości. Ale co jakiś czas pojawia się rozwiązanie, które zaskakuje robota. Jego model rozwiązania nie jest doskonały! Jest to obszar, w którym inteligentny gracz może pokonać bota.

READ  Ukraina rozpoczyna nowy atak na dowództwo rosyjskiej floty na Morzu Czarnym | Ukraina

Poniżej znajdują się rozwiązania z zeszłego roku, które najbardziej zaskoczyły bota, wraz z przewidywaną przez bota szansą ich pojawienia się w porównaniu z najczęściej używanymi słowami.

 • Anoda (5 sierpnia): 67,9%

 • Matty (22 stycznia): 73,2%

 • Boraks (12 kwietnia): 81,2%

 • Gobi (4 maja): 86,0%

 • rewizja (11 lutego): 89,4%

Gracze będący ludźmi mogą podczas gry wybierać dowolne z około 15 000 akceptowanych słów. Robot nie ma tyle szczęścia.

Decyzja, które słowa były na tyle powszechne, że bot mógł je polecić, była decyzją ostateczną. Chcemy, aby robot był tak sprawny, jak to tylko możliwe. Z drugiej strony nie byłoby pomocne, gdyby bot karcił graczy za niezgadywanie słów takich jak AWDLS, larwa Lub Yukj.

Uwzględnienie danych na podstawie domysłów graczy pozwoli nam bardziej świadomie dobierać słowa polecane przez bota. W nadchodzących dniach usuniemy kilka słów z listy botów, zwalniając miejsce na około 50 dodatków. Nowa porcja terminów naukowych — Co jest z tobą, rzęsy, borowy I Mój węzeł – Wraz z wieloma słowami związanymi z jedzeniem – Banco, Muriel, chilijski, Umami I Łaciaty – Pojawi się. Zakładamy, że robot spędzał więcej czasu na czytaniu sekcji naukowych i Gotowanie w New York Timesie.


Uwaga: w przypadkach, w których uśredniliśmy liczbę domysłów, nieudane łamigłówki liczono jako 7,5 zgadnięć.