30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Biograf Muska próbuje „wyjaśnić” szczegóły Starlink na Ukrainie po protestach – Politico

Biograf Muska próbuje „wyjaśnić” szczegóły Starlink na Ukrainie po protestach – Politico

Biograf Elona Muska, Walter Isaacson, w mediach społecznościowych próbował „wyjaśnić” fragment swojej nadchodzącej książki, w którym szczegółowo opisuje, w jaki sposób Musk rzekomo udaremnił planowany ukraiński atak dronów.

Fragment opisujący, jak w zeszłym roku Musk poprosił swoich inżynierów o przerwanie łączności satelitarnej Starlink w pobliżu okupowanego przez Rosję Krymu, aby udaremnić atak na rosyjskie okręty wojenne, od czasu jego publikacji w czwartek spotkał się z ostrymi reakcjami.

„Ukraińcy myśleli, że zasięg będzie widoczny aż do Krymu, ale tak nie było” – powiedział Isaacson. Powiedział W wiadomości w sobotę. Zamiast tego urzędnicy wojskowi poprosili miliardera, aby umożliwił reportaż z ataku dronów – dodał. Autor dodał: „Musk go nie aktywował, ponieważ wierzył, być może słusznie, że doprowadzi to do poważnej wojny”.

Ale oryginał Fragmenty „Washington Post” doniósł, że Musk „w tajemnicy poprosił swoich inżynierów, aby przerwali zasięg 100 kilometrów od wybrzeży Krymu”, co spowodowało, że ukraińskie bezzałogowe okręty podwodne utraciły kontakt i nieszkodliwie dryfowały na brzeg.

Mychajło Podolak, doradca w biurze prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, powiedział, że decyzja Muska umożliwiła rosyjskiej flocie atakowanie ukraińskich miast. „To cena za mieszaninę ignorancji i wielkiego ego” – stwierdził w poście w mediach społecznościowych. Poczta Czwartek. Tymczasem rosyjscy urzędnicy pochwalili to posunięcie.

Do rzekomego sabotażu doszło, gdy ochłodziły się stosunki między siłami ukraińskimi a Muskiem, który za pomocą swoich satelitów Starlink pomagał utrzymać Ukrainę w Internecie od początku rosyjskiej inwazji. Obawiając się, że konflikt może przerodzić się w kolejną wojnę światową, Musk zaczął ograniczać korzystanie przez ukraińskie wojsko z Starlink na obszarach kontrolowanych przez Rosję i kontrolowanie dronów.

Biografią Isaacsona będzie Elon Musk. Wydany 12 września.