30 kwietnia, 2024

Sędzia spadł z lodu po zderzeniu z Haydenem Fleurym podczas meczu Penguins-Lightning

PITTSBURGH — Sędzia NHL Steve Kozari upadł na noszach z lodu w trzeciej kwarcie zwycięstwa Pittsburgh Penguins nad Tampa Bay Lightning 5:4 na stadionie PPG Paints Arena w sobotnie popołudnie. Jak poinformowała liga NHL w oświadczeniu, jest przytomny i czujny i oczekuje się, że wróci do pełnego zdrowia.

Kozari i obrońca Lightning, Hayden Fleury, zderzyli się w pobliżu środkowego kręgu lodowego około sześciu minut po zakończeniu ostatniej tercji. Gra została przerwana po tym, jak 18 383 fanów ucichło. Służby ratunkowe szybko zajęły się Kozarim, który leżał bez ruchu nawet po tym, jak Flory przedostał się do strefy medycznej po ławkach.

Kozari został przetransportowany do szpitala UPMC Mercy po zderzeniu „ze względów ostrożności” – podała liga NHL.

„Kątem oka dostrzegłem to” – powiedział trener Penguins Mike Sullivan. „W ostatniej sekundzie zderzyli się i myślę, że było to zderzenie kask w kask. To była naprawdę przerażająca kolizja, ponieważ nie sądzę, żeby Steve byłby w stanie złagodzić upadek.

„To był straszny moment”.

Do kolizji doszło daleko od wydarzenia i ani transmisja ESPN, ani tablica wideo areny nie pokazały wyraźnej powtórki. Tablica wideo szybko wycięła transmisję na żywo z gry, gdy stało się jasne, że Kozari nie spieszy się z wejściem na górę.

Kilku zawodników Penguins powiedziało po meczu, że nie widziało zderzenia Kozariego z Fleurym. Marcus Pettersson i Erik Karlsson powiedzieli, że byli zaskoczeni, że sędzia znajdował się w tym miejscu na lodzie. Peterson dodał, że jego zdaniem Kozari nie zauważył, że piłka została wysłana w drugą stronę, co mogło narazić go na uderzenie Fleury'ego.

READ  Pod koniec pierwszej połowy Hot Shooting Bucks prowadzili Kings 68:66

Nastąpiła długa przerwa, podczas której personel medyczny otoczył Kozariego. Część zawodników obu drużyn próbowała odwrócić swoją uwagę krótkimi rolkami przy siedzeniach. Inni trenerzy i zawodnicy obserwowali, jak Kozari jest leczony. Po kilku minutach uwagi Kozari został przeniesiony na nosze, które wyjęto z lodu przy wejściu do Zamboni.

„Było źle, nie wyglądało to dobrze” – powiedział kapitan Penguins Sidney Crosby. „Życzę Steve’owi wszystkiego najlepszego. Mamy nadzieję, że wszystko u niego w porządku”.

Crosby, który grał przez 19 sezonów, powiedział, że Kozari jest ukochanym sędzią wśród graczy NHL.

Jak wynika z jego biografii zamieszczonej na oficjalnej stronie internetowej NHLOA, rozpoczynając sezon w tym sezonie, 46-letni Kozari prowadził 1151 meczów play-off w sezonie zasadniczym w 136 występach w fazie play-off o Puchar Stanleya. Wystąpił także w czterech seriach finałowych Pucharu Stanleya.

Z biografii wynika, że ​​Kozari awansował do pełnoetatowego statusu NHL po sezonie 2006/07. Zaczął pełnić obowiązki na wszystkich poziomach niższej ligi hokejowej, zanim spędził 10 sezonów w Western Hockey League.

Kozari, który nosi numer 40, pracował prywatnie w Biurze Burmistrza Kolumbii Brytyjskiej, kiedy był urzędnikiem WHL na pół etatu.

(Zdjęcie: Richard A. Whittaker/Ikona Sportswire za pośrednictwem Getty Images)