24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ściągawka Bidena ze spotkania premiera Iraku uchwycona kamerą – zawierająca instrukcje dotyczące „pauzy”

Ściągawka Bidena ze spotkania premiera Iraku uchwycona kamerą – zawierająca instrukcje dotyczące „pauzy”

Polityka

Lider w oszukiwaniu?

Prezydent Biden został ponownie przyłapany na trzymaniu prześcieradła zawierającego pisemne oświadczenia dla prasy podczas spotkania w Gabinecie Owalnym z premierem Iraku w poniedziałek.

Biden (81 l.) zapoznał się z tekstem – który zawierał pisaną wielkimi literami dyrektywę „na zasadzie play-by-play” określającą, kiedy robić pauzy w komentarzach, aby umożliwić tłumaczowi tłumaczenie – aby złożyć swoje pierwsze publiczne oświadczenie od czasu, gdy Iran wystrzelił bezprecedensową bezpośrednią rakietę i drona weekendowy atak na Izrael.

Prezydent wielokrotnie przeglądał swój tekst, siedząc obok premiera Iraku Muhammada Shiaa al-Sudaniego.

Kiedy Al-Sudani wygłaszał krótkie oświadczenia po Bidenie, nie opierał się na żadnych kartkach informacyjnych.

Zbliżenie na zwykły tekst używany przez prezydenta. Bonnie Cash/UPI/Shutterstock
Prezydent Biden przyjął w poniedziałek w Gabinecie Owalnym premiera Iraku. Za pośrednictwem Reutera

Zamiast składać oświadczenie przed kamerą Bidena po przeprowadzeniu sobotniego ataku, Biały Dom zamknął pokrywę tuż po godzinie 17:00 i opublikował zdjęcia prezydenta i jego zespołu ds. bezpieczeństwa narodowego śledzących atak w pokoju sytuacyjnym.

Biden rozmawiał także w sobotę z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, aby wyrazić amerykańskie wsparcie dla państwa żydowskiego. Następnego dnia prezydent spotkał się z przywódcami G7, aby omówić odpowiedź dyplomatyczną.

Według doniesień Biden za kulisami wywierał presję na Netanjahu, aby złagodził wszelką reakcję wobec Iranu, obawiając się, że konflikt może znacząco się eskalować.

Prezydent Biden przesuwa prześcieradło. Bonnie Cash/Pool/EPA-EFE/Shutterstock
Muhammad Shiaa Al-Sudani i prezydent Biden podczas swojego publicznego spotkania szczegółowo zajęli się kwestią Izraela. Biuro prasowe premiera Iraku/AFP za pośrednictwem Getty Images
Wielokrotnie widziano prezydenta noszącego ściągawki. AFP za pośrednictwem Getty Images

Stany Zjednoczone są zaangażowane w bezpieczeństwo Izraela. Jesteśmy zobowiązani do zawieszenia broni [between Israel and Hamas in the Gaza Strip] W poniedziałek Biden powiedział w swoich krótkich uwagach, że sprowadzi to zakładników do domu i zapobiegnie rozprzestrzenieniu się konfliktu poza obecny stan.

Prezydent tradycyjnie polegał na kartkach z notatkami w przypadku tradycyjnie bezceremonialnych komentarzy. W kwietniu ubiegłego roku widziano go, jak używał karty, która najwyraźniej zawierała pytanie reportera, zanim Biden zaprosił go do zadania pytania.

READ  Hrabstwo Los Angeles: kilka ciężarówek UPS zniszczonych przez pożar w zakładzie w Lancaster

Biden korzystał także z karteczek do celów prywatnych zbiórek pieniędzy, co niepokoiło niektórych darczyńców. – poinformował Axios W lutym tego roku.

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2024/04/15/us-news/biden-cheat-sheet-for-iraq-pm-meeting-caught-on-camera- Dołączone-instrukcje-pauzy/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium =site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania