24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Oczywisty” zabójca z Sydney atakuje kobiety – australijska policja

„Oczywisty” zabójca z Sydney atakuje kobiety – australijska policja

Skomentuj zdjęcie, Joel Cauchi zabił pięć kobiet i mężczyznę, po czym został zastrzelony

Policja twierdzi, że mężczyzna, który dokonał szału z nożem w centrum handlowym w Sydney, najprawdopodobniej wziął na cel kobiety.

Joel Cauchi, lat 40, wywołał w sobotę panikę w ruchliwym kompleksie Westfield Bondi Junction, kiedy zaczął dźgać ludzi długim ostrzem.

Pięć z sześciu osób, które zmarły, to kobiety. Rannych zostało kilka innych osób, w tym dziecko.

Komisarz policji Nowej Południowej Walii powiedział australijskiej stacji ABC News, że „jest jasne”, że Cauchi skupiał się na kobietach.

Zmarłym był ochroniarz Faraz Taher (30 lat), który próbował interweniować w ataku.

„Te filmy mówią same za siebie, prawda?” Komisarz Karen Webb powiedziała ABC News Breakfast.

„Dla mnie jest jasne i jasne jest dla śledczych, że jest to obszar zainteresowań, w którym sprawca najwyraźniej skupiał się na kobietach i unikał mężczyzn.

„Nie wiemy, co siedziało w głowie sprawcy, dlatego teraz ważne jest, aby śledczy spędzili dużo czasu na przesłuchaniach osób, które go znały, przebywały w jego pobliżu i były blisko niego.

– Abyśmy mogli dowiedzieć się, o czym myślał.

Władze stwierdziły wcześniej, że atak był prawdopodobnie „związany ze zdrowiem psychicznym” Cauchiego, który w sobotę został postrzelony i zabity przez funkcjonariusza policji.

Był już znany policji, ale w swoim rodzinnym stanie Queensland nie został aresztowany ani oskarżony. Policja w Queensland twierdzi, że przez kilka lat żył w sposób wędrowny, a chorobę psychiczną po raz pierwszy zdiagnozowano, gdy miał 17 lat.

Ta najświeższa wiadomość jest aktualizowana i więcej szczegółów zostanie opublikowanych wkrótce. Aby uzyskać pełną wersję, odśwież stronę.