18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Tesla prosi pracowników swojej niemieckiej fabryki, aby pozostali w domu w miarę zbliżania się kolejnych protestów

Tesla prosi pracowników swojej niemieckiej fabryki, aby pozostali w domu w miarę zbliżania się kolejnych protestów

Patrick Bliol/Image Alliance/Getty Images

Fabryka Tesli w Gruenheide pod Berlinem, na zdjęciu z kwietnia 2024 r.


Londyn
CNN

Tesla zamknie w piątek swoją fabrykę pod Berlinem dla wszystkich pracowników, ponieważ oczekuje się, że przed bramami zgromadzą się tłumy, aby zaprotestować przeciwko planowanej rozbudowie.

Jak poinformowała spółka RTL, spółka zależna CNN, ogłoszono, że linie produkcyjne fabryki zostaną wstrzymane w piątek stycznia wspomniany Późnym wtorkiem Tesla zacytowała (TSLA) oficjalny mówca. Biorąc jednak „pod uwagę” protesty, producent samochodów elektrycznych zdecydował, że wszyscy pozostali pracownicy fabryki również powinni pozostać w domu – podaje RTL.

Linie montażowe działają zazwyczaj od poniedziałku do piątku. Czwartek jest w Niemczech dniem ustawowo wolnym od pracy, dlatego piątek jest tak zwanym „dniem pomostowym” pomiędzy świętem a weekendem.

Andre Tereg, starszy kierownik produkcji w fabryce Tesli, potwierdził w A Udostępnij na X we wtorek, że w piątek nastąpi „planowane jednodniowe przestoje w produkcji”.

Ludzie sprzeciwiali się planom Elona Muska dotyczącym ponad dwukrotnego zwiększenia mocy produkcyjnych Jedyna fabryka Tesli w Europie planuje protesty przez cztery dni, począwszy od środy.

Disrupt, koalicja samozwańczych antykapitalistycznych grup protestacyjnych, twierdzi, że ekspansja będzie wymagać wycięcia dużych połaci okolicznych lasów i wywrze dalszą presję na lokalne źródła wody.

Niemiecka gazeta Handelsblatt podała, że ​​produkcja w fabryce zostanie wstrzymana po pracy do późna w środę, a praca zostanie wznowiona na nocną zmianę w niedzielę. wspomnianyPowołując się na firmową wiadomość e-mail wysłaną do pracowników.

„Bez wyraźnych instrukcji i upoważnienia od przełożonego dostęp do obiektu lub fabryki nie będzie możliwy” – głosi podobno e-mail Tesli.

Policja w niemieckim kraju związkowym Brandenburgia, gdzie znajduje się fabryka, oświadczyła w środę, że przygotowała się do operacji „na dużą skalę”, zaznaczając, że będzie wspierana przez policję federalną i kilka innych sił policyjnych w kraju związkowym.

READ  Federalna Administracja Lotnicza bada skargi sygnalisty Boeinga dotyczące usterek w Boeingu 787 Dreamliner

„Nie można wykluczyć zakłócających porządku protestów, a także zwykłych czynów przestępczych podczas tego typu zgromadzeń” – napisano w oświadczeniu. „Dlatego policja jest przygotowana na pokojowy i niepokojowy wynik. W przypadku popełnienia przestępstwa policja podejmie zdecydowaną interwencję”.

Ogromny zakład – położony około 30 kilometrów (18 mil) na południowy wschód od stolicy Niemiec – jest obecnie w stanie wyprodukować ponad 375 000 samochodów elektrycznych rok.

Jak podaje Reuters, w lutym lokalni mieszkańcy głosowali przeciwko propozycji wycinki wystarczającej ilości lasu, aby Tesla mogła rozbudować teren, pozostawiając władzom lokalnym decyzję o dalszym postępowaniu.

Jest napisane, że jest niepełnosprawny Na swojej stronie internetowej „Samochody elektryczne nie są rozwiązaniem” na wycofywanie silników spalinowych emitujących emisję dwutlenku węgla.

„Podczas produkcji samochodu elektrycznego zużycie zasobów powoduje ogromny ślad środowiskowy, prowadząc w ten sposób do większej globalnej katastrofy klimatycznej” – twierdzi grupa, wskazując na szkody dla środowiska spowodowane wydobyciem litu, kluczowego metalu w akumulatorach samochodów elektrycznych.

Uli Becker, rzecznik działań Disrupt skierowanych przeciwko Tesli, powiedział, że protesty będą składać się z „kilku faz”. Obejmuje to demonstrację przed fabryką, a także wykłady i dyskusje panelowe w pobliżu zakładu.

Powiedział CNN, że chociaż prawdopodobnie „będziemy świadkami pewnego obywatelskiego nieposłuszeństwa” ze strony protestujących, stanie się to spontanicznie i nie było częścią planów Disrupt.

Od czwartku do niedzieli żadne autobusy ani pociągi nie będą kursować do i z fabryki z powodu spodziewanych protestów, Handelsblatt cytuje e-mail Tesli.

Tesla nie odpowiedziała na prośbę CNN o komentarz.

To już drugi przypadek demonstracji w ciągu tylu miesięcy Wyłączone procesy W talerzu.

Na początku marca grupa skrajnie lewicowych działaczy przyznała się do podpalenia słupa wysokiego napięcia przesyłającego energię do fabryki. Wypadek zmusił Teslę do zamknięcia obiektu Na tydzień.

READ  Problemy mechaniczne zmuszają MTA do zawieszenia wszystkich usług kolei lekkiej: „Bezpieczeństwo naszych pasażerów jest sprawą najwyższej wagi”

Aktywiści, którzy nazywają siebie „Grupą Wulkanową”, napisali w liście opublikowanym na niemieckim portalu mediów alternatywnych Contrapolis, że „sabotowali” fabrykę, ponieważ „konsumuje ona ziemię, zasoby, ludzi i siłę roboczą oraz produkuje 6000 SUV-ów i zabójczych samochodów. ” I gigantyczne ciężarówki tygodniowo.

Mark Thompson, Olesya Dmitrakova i Stephanie Halasz wnieśli swój wkład w raportowanie.