18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ryan, Joyce apelują ponadpartyjnie o czołgi Abrams do Polski

LIMA – Już dzień po złożeniu petycji o nominację Demokratów do Senatu, Przedstawiciel USA Tim Ryan, D-Howland, odrzucił politykę na bok i dołączył do republikanów. Dave Joyce wezwał prezydenta Josepha R. Bidena do zwiększenia produkcji czołgu M1A2.

Ta niedawna okazja do dwupartyjności nastąpiła po rosyjskiej agresji na Polskę, zagorzałego sojusznika USA w tej części, która jest częścią NATO. Wybitni członkowie Kongresu zwrócili się do Departamentu Obrony o przyśpieszenie sprzedaży i dostawę około 250 czołgów Abrams do Polski, aby zapewnić sojusznikowi NATO uzbrojenie, które zapobiegnie dalszej rosyjskiej agresji w regionie.

Ryan i Joyce wspólnie napisali we wtorek list skierowany do sekretarza obrony USA Lloyda Austina i sekretarza stanu USA Antony’ego Blinkena.

W liście kongresmeni wspominają o Rosji gromadzącej ponad 100 tys. żołnierzy na granicy z Ukrainą oraz o tragicznych konsekwencjach braku działań, jakie może przynieść krytycznemu amerykańskiemu partnerowi w tym regionie.

„Jako produktywny członek Sojuszu NATO, Polska reprezentuje wschodnią flankę w ochronie bezpieczeństwa narodowego USA przed ciągłą wrogością Rosji” – czytamy w liście.

W ekskluzywnym wywiadzie e-mailowym dla The Lima News we wtorek po południu przed opublikowaniem listu Ryan podkreślił, że natychmiastowe działania są najlepszym środkiem odstraszającym przed dalszą eskalacją na granicy ukraińskiej już przytłoczonej przez wojska rosyjskie.

Ryan opisał znacznie lepszy czołg Abrams zbudowany w Limie jako neutralizator dla nowoczesnych rosyjskich czołgów, jeśli Stany Zjednoczone dostarczą zamówienie na 250 czołgów, mimo że Rosjanie mają więcej czołgów w regionie.

„Ponieważ Rosja kontynuuje agresję na Ukrainę, musimy zrobić wszystko, aby zapewnić naszym kluczowym sojusznikom NATO środki do obrony regionu i ochrony interesów bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych” – powiedział Ryan.

Kongresmen powiedział również, że dostarczenie Polsce czołgu Abrams maksymalizuje efekt odstraszania „wielonarodowych grup bojowych” Stanów Zjednoczonych poprzez „zapewnienie doskonałej precyzji ognia, większej manewrowości i zdolności bojowych” – powiedział Ryan.

READ  Fotografowie z Tampy latają na Ukrainę i do Polski, by dokumentować wojnę

„Ponieważ Rosja kontynuuje agresję na Ukrainę, musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić naszym kluczowym sojusznikom NATO zasoby, których potrzebują do obrony regionu i ochrony interesów bezpieczeństwa narodowego USA”.

Ryan zakończył dyskusję z The Lima News mocnym, końcowym apelem do Białego Domu, który zawiera to, co jego zdaniem Biden musi zrobić, aby naprawić zepsutą reputację za granicą i odbudować zaufanie wśród sojuszników w kraju.

„Administracja Bidena musi działać szybciej, aby dostarczać Polsce czołgi Abrams, aby przeciwdziałać dalszej agresji i zademonstrować nasze zaangażowanie w sojuszników z NATO” – powiedział Ryan.

Prezydent Donald Trump przybywa, aby wygłosić przemówienie w fabryce czołgów w Limie, 20 marca 2019 r. w Limie w stanie Ohio. (Zdjęcie AP / Evan Vucci)

Przedstawiciel USA Tim Ryan

Ten list został napisany przez Rep. Tim Ryan i republikanin. Dave Joyce prosząc prezydenta Josepha R. Bidena o wsparcie w wysłaniu czołgów Abrams do sojuszniczej Polski w NATO.

Dotrzyj do Joe Gilroya na Twitterze TLNJoeGilroy