16 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

USA wyślą wojska do Polski i Rumunii

załadowano nowy film: USA wyślą wojska do Polski i Rumunii

transkrypcja

transkrypcja

USA wyślą wojska do Polski i Rumunii

Pentagon powiedział, że dodatkowe 3000 żołnierzy amerykańskich pomogłoby w obronie sojuszników NATO w Europie Wschodniej, ponieważ gromadzenie sił Rosji na granicy z Ukrainą zagraża stabilności regionu.

Stany Zjednoczone wkrótce przeniosą dodatkowe siły do ​​Rumunii, Polski i Niemiec. Chcę coś jasno powiedzieć. To nie są trwałe ruchy. Są to ruchy zaprojektowane w odpowiedzi na obecne środowisko bezpieczeństwa. Co więcej, siły te nie będą walczyć na Ukrainie. Zamierzają zapewnić solidną obronę naszych sojuszników z NATO. Po pierwsze, w najbliższych dniach 1000 żołnierzy, którzy obecnie przebywają w Niemczech, przeniesie się do Rumunii. To eskadra Strykerów, jednostka kawalerii konnej, która została zaprojektowana do szybkiego rozmieszczenia i szybkiego przemieszczania się, gdy tylko znajdzie się na miejscu. I wzmocnią około 900 sił amerykańskich, które obecnie znajdują się w Rumunii. Po drugie, w najbliższych dniach przeniesiemy dodatkowe siły około 2000 żołnierzy ze Stanów Zjednoczonych do Europy. 82. Dywizja Powietrznodesantowa rozmieszcza w Polsce elementy brygadowego zespołu bojowego piechoty i kluczowe siły wsparcia, a 18. Korpus Powietrznodesantowy przenosi do Niemiec wspólną kwaterę główną zdolną do działania sił zadaniowych. Po trzecie i wreszcie, wszystkie te siły są oddzielone i stanowią dodatek do 8500 personelu w Stanach Zjednoczonych w stanie podwyższonego alarmu, który ogłosiłem w zeszłym tygodniu. Tych 8500 nie jest obecnie rozmieszczonych, ale pozostają gotowe do działania, jeśli zostaną wezwane do sił reagowania NATO lub w razie potrzeby w innych sytuacjach, zgodnie z zaleceniami sekretarza lub prezydenta Bidena.

Ostatnie odcinki w Kryzys na Ukrainie