22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rekord energetyki wiatrowej dla burzy Polska: 30% mocy

Rekord energetyki wiatrowej dla burzy Polska: 30% mocy

Według polskiego operatora energetycznego śmiertelnie silne wiatry, które nawiedziły w zeszłym tygodniu, ustanowiły rekordowy poziom energetyki wiatrowej, który pokrywa 30% zapotrzebowania Polski na więcej energii elektrycznej z węgla.

WARSZAWA, Polska – Śmiertelnie silne wiatry, które w zeszłym tygodniu nawiedziły północną Europę, stworzyły dla Polski rekordową energetykę wiatrową, która może zaspokoić 30% krajowego zapotrzebowania na energię elektryczną z węgla – poinformował w poniedziałek operator sieci energetycznej w Polsce.

Kiedy w środę wieczorem nadeszła burza, Maciej Wapiński z Polskiego Systemu Elektroenergetycznego, PSE, powiedział agencji Associated Press, że „zarejestrowaliśmy produkcję energii z około 6700 MW farm wiatrowych”.

W Polsce, kraju 38 mln UE, zapotrzebowanie w tym czasie wynosiło około 24 000 MW, co oznacza, że ​​„farmy wiatrowe pokrywają prawie 30% zapotrzebowania” – napisał Vapinsky w e-mailu.

PSE zapewniają dystrybucję energii elektrycznej na terenie całej Polski.

Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, mówi, że przeciętnie farmy wiatrowe zaspokajają około 10% rocznego zapotrzebowania energetycznego Polski i podkreślił, że energia jest bardzo wysoka.

Jednak w ciągu weekendu burza nasiliła się, niszcząc połączenia energetyczne i wyłączając automatycznie niektóre turbiny ze względów bezpieczeństwa, powodując, że turbiny wiatrowe osiągnęły rekordowy poziom o połowę, powiedział Wapiński.

Energia odnawialna stanowi około 25% miksu energetycznego Polski i rośnie, zwłaszcza w sektorach wiatrowym i słonecznym. W efekcie zmniejsza się udział węgla kamiennego i brunatnego, ale nadal 65% produkcji energii w Polsce.

Podczas ostatnich burz cztery osoby zginęły, a co najmniej dziewięć zostało rannych w tak zwanym polskim tsunami.

——

Śledź wszystkie wiadomości AP dotyczące zmian klimatycznych na https://apnews.com/hub/climate.