27 kwietnia, 2024

Real Madryt 2-3 Chelsea (agregacja 5-4), Liga Mistrzów UEFA: reakcje pomeczowe, oceny

Po tymczasowym otwarciu, które sprawiło, że Real Madryt wyglądał bardzo komfortowo, Chelsea zwiększyła presję i intensywność, aby kontrolować mecz.

I podczas gdy Real Madryt wydawał się bardziej niż szczęśliwy mogąc siedzieć za piłką z dziesięcioma zawodnikami, Chelsea udowodniła, że ​​potrafi ich rozbić, gdy Mason Mount potrząsnął tylną siatką po kwadransie.

Od tamtej pory Chelsea w dużej mierze zdominowała pierwszą połowę, ale nie była w stanie zaprojektować kolejnego wysokiej jakości otwieracza, często nie starając się zmniejszyć problemu tak bardzo, jak powinien.

Druga połowa zaczęła się tak jak pierwsza i nie trzeba było długo czekać na zdobycie drugiego gola tego wieczoru, gdy Rudiger skierował piłkę do bramki z rzutu rożnego (może to nie był rzut rożny).

To było nadal z Chelsea, gdzie szukaliśmy trzeciego. Gdy znaleźliśmy go po raz pierwszy, VAR wykluczył to z powodu (rzekomej) piłki chwytającej rękę Marcosa Alonso. Ale nie było wątpliwości co do gola Timo Wernera, który pokonał 3:0 w nocy i 4:3 w dwumeczu.

Ale wciąż zostało nam 15 minut i niestety nasza przewaga trwała tylko kilka minut, gdy Real Madryt w końcu wstał i wyrównał w dwumeczu po absurdalnym podaniu Modrica i łatwym dokończeniu Rodrygo – ale nie wcześniej niż Thibaut Courtois strzelił wspaniałego gola. Uratowała główkę Kaia Havertza, aby zapobiec porażce jego drużyny 4-0.

Chelsea była w stanie zebrać się w sobie po tym krótkim słabym okresie i prawdopodobnie powinniśmy byli wygrać przed końcem regulaminu, z Christianem Pulisicem dwukrotnie zbliżającym się w dogrywce.

I te błędy powróciły, aby nas prześladować, gdy Karim Benzema trafił do siatki w dogrywce po nieporozumieniu i poślizgu z tyłu. Chelsea miała kilka szans na powrót, zwłaszcza ze stałych fragmentów, ale nie byłoby bajkowego zakończenia. W końcu nie dość kliniczne.

READ  Legright z Francji schodzi, ale ląduje na nogach z FIFA

Ze spokojem.

• Tylko jedna zmiana od sobotniego zwycięstwa 6:0, gdzie zamiast Andreasa Christensena wszedł Reese James, aby zmierzyć się z naszą słabością przeciwko Viniciusowi Jr z pierwszego meczu. RLC po raz kolejny jest w swojej hybrydowej roli pomocnika/prawego obrońcy.
  • Pulisic dla Wernera w podobnej zmianie gry, jedynej w ciągu pierwszych 90 minut. Ziyech, Sail, Jorginho grają w dogrywce.
  • Dalej: Kolejny wielki mecz, półfinał FA Cup przeciwko Crystal Palace w niedzielę