31 maja, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Raport o zarobkach Palantir Inc., pierwszy kwartał 2023 r

  • Akcje Palantir wzrosły aż o 28 procent w rozszerzonym obrocie w poniedziałek po tym, jak firma opublikowała zyski za pierwszy kwartał, które pokonały szacunki analityków w górnej i dolnej linii.
  • Dyrektor generalny Alex Karp powiedział, że firma spodziewa się pozostać rentowna „co kwartał do końca roku”.
  • Przychody Palantir za kwartał wzrosły o 18% rok do roku, a przychody komercyjne w USA wzrosły o 26%.

Alex Karp, dyrektor generalny Palantir Technologies, przemawia w Davos Congress Centre, miejscu Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) 2023, w alpejskim kurorcie Davos, Szwajcaria, 18 stycznia 2023 r.

Arend Wegman | agencji Reutera

Akcje Palantir wzrosły aż o 28% w przedłużonym obrocie w poniedziałek po publikacji spółki zysk za I kw Pobił szacunki analityków i powiedział, że spodziewa się rentowności do końca roku.

Oto jak postąpiła firma:

  • EPS: 5 centów, skorygowane w stosunku do 4 centów oczekiwanych przez analityków, według Refinitiv
  • On wygrał: 525 milionów dolarów w porównaniu z 506 milionami dolarów oczekiwanymi przez analityków, według Refinitiviv

Przychody Palantir za kwartał wzrosły o 18% rok do roku, a przychody komercyjne w USA wzrosły o 26%. Firma programistyczna, znana ze współpracy z rządem, powiedziała, że ​​liczba klientów komercyjnych w USA wzrosła o 50% rok do roku, z 103 klientów do 155.

Firma odnotowała swój drugi w historii dodatni dochód netto na podstawie GAAP, który wyniósł 17 milionów dolarów, aw liście do akcjonariuszy dyrektor generalny Alex Karp powiedział, że firma spodziewa się rentowności „co kwartał do końca roku”.

W ostatnim kwartale Palantir odnotował swój pierwszy w historii kwartał dodatniego dochodu netto na podstawie GAAP, który wyniósł 31 milionów dolarów. „To ważny moment dla nas i naszych kibiców” – powiedział Karp — powiedział w oświadczeniu na czas.

Palantir powiedział, że spodziewa się wygenerować przychody między 528 a 532 milionami dolarów w drugim kwartale i między 2,19 a 2,24 miliarda dolarów za cały rok.

READ  Akcje wykonujące największe ruchy przedrynkowe: ATVI, CMG, FRC

Karp powiedział również, że popyt na nową platformę sztucznej inteligencji Palantira jest „bezprecedensowy”. AIP firmy umożliwia sektorom komercyjnym i rządowym korzystanie z dużych modeli językowych w oparciu o ich zbiory danych i będzie dostępny dla „wybranych klientów” jeszcze w tym miesiącu.

„Odbyliśmy już setki rozmów z potencjalnymi klientami na temat wdrożenia oprogramowania i obecnie negocjujemy warunki i ceny dostępu do komponentów platformy” – napisał.

Karp dodał, że sztuczna inteligencja stwarza „prawdziwe” zagrożenia, dlatego powiedział, że oprogramowanie Palantira zostało zaprojektowane z myślą o udziale i nadzorze człowieka. Innymi słowy, AI nie będzie w stanie samodzielnie przeprowadzać operacji celowania w kontekście wojskowym.

„Maszyna musi nadal należeć do swojego twórcy” – powiedział.

Spółka zorganizuje kwartalne wezwanie inwestorów o godzinie 17:00 czasu wschodniego w poniedziałek.