13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosnące ceny PG&E skłoniły nabywców domów do spojrzenia poza grunty firmy

Rosnące ceny PG&E skłoniły nabywców domów do spojrzenia poza grunty firmy

SACRAMENTO — Przygotuj się na wyższą opłatę za usługi Pacific Gas i Electric. Stanowe organy regulacyjne zatwierdziły kolejną podwyżkę stóp procentowych przedsiębiorstw użyteczności publicznej.

Zmiana spowoduje dodanie do rachunków klientów około 5 dolarów miesięcznie. To dodatek do historycznych maksimów, które miały miejsce zaledwie dwa miesiące temu.

Kolejne podwyżki stóp procentowych spowodowały, że ludzie zaczęli szukać domu poza zasięgiem PG&E.

„To znowu déjà vu” – mówi przedstawiciel Kalifornii Josh Harder.

Ludzie mają dość.

„Mam dość rosnących cen” – mówi Lisa Woods, klientka PG&E.

„Nie sądzę, że będę w stanie powiedzieć w telewizji to, co chcę powiedzieć” – powiedział inny klient PG&E, Sam Cieri.

Kalifornijska Komisja ds. Usług Publicznych (CPUC) zatwierdziła podwyżkę stawek, która wejdzie w życie 1 kwietnia.

„Mówimy o podwyżce o 5 dolarów miesięcznie oprócz podwyżki o 38 dolarów, która weszła w życie 1 stycznia” – powiedział dyrektor generalny PG&E Mark Toney. „Klienci PG&E zasługują na wyjaśnienie”. Sieć napraw narzędzi.

W zeszłym roku PG&E odnotowała zysk w wysokości 2 miliardów dolarów.

„Myślę, że to prawdziwa decyzja, którą ludzie muszą podjąć, jeśli chodzi o to, czy chcą żyć na obszarze jurysdykcji PG&E”, powiedział Harder.

Zamiast sprawdzać, w jakim okręgu szkolnym znajduje się ich sąsiedztwo, potencjalni nabywcy domów sprawdzają teraz, w jakiej dzielnicy rekreacyjnej będą mieszkać.

„Czasami kupujący mogą kierować swój cel na Folsom, a nie El Dorado Hills, lub mogą wybrać miasto takie jak Roseville, które ma własną firmę elektryczną, a nie okoliczne obszary zależne od PG&E” – powiedział analityk ds. Mieszkalnictwa Ryan Lundquist.

Nie ma ograniczeń co do tego, ile razy PG&E może podnieść stawki. CPUC musi po prostu dać zielone światło.

CBS13 skontaktowało się z kampusem i zapytało o zgodę. „Decyzja umożliwia PG&E odzyskanie kosztów poniesionych na prace związane z bezpieczeństwem pożarowym zakończone w latach 2020–2022, a przede wszystkim prace związane z bezpieczeństwem gazu ziemnego w 2022 r.” – napisano w oświadczeniu.

READ  główna stopa inflacji Fed ponownie rośnie, co zwiększa szanse na podwyżkę stóp; Koktajl Standard & Poor's 500

„Jak firma może mieć 2 miliardy dolarów przychodów, a mimo to patrzeć na podatników i mówić: „Musisz nam zapłacić więcej za dokładnie tę samą usługę z poprzedniego roku”? To nie jest tak, że dostajemy lepszy toster. ” Powiedział mocniej.

„Nie wiedzą, kiedy przestać” – powiedziała Siri. „Końca nie widać”.

Ale może być już widać ich koniec, ponieważ sfrustrowani prawodawcy uznają, że wystarczy.

„Ponieważ Komisja ds. Usług Komunalnych nie chce ustalać tych limitów, potrzebujemy wkroczenia legislatury i ustalenia tych limitów” – powiedział Tony.

Harder pracuje obecnie nad ustawodawstwem federalnym zakazującym konsekwentnego podwyższania stawek, aby pociągnąć do odpowiedzialności przedsiębiorstwa użyteczności publicznej.