31 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Firmy zajmujące się złotem i handlowcy obserwują dane o inflacji w USA pod kątem ścieżki polityki Fed

Firmy zajmujące się złotem i handlowcy obserwują dane o inflacji w USA pod kątem ścieżki polityki Fed

  • Indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych w USA zostanie opublikowany w środę
  • Dolar spadł o 0,1%.

(Reuters) – Ceny złota wzrosły w poniedziałek wraz z osłabieniem dolara i wzrostem ryzyka gospodarczego, podczas gdy inwestorzy czekali na dane o inflacji w USA, aby ocenić ścieżkę polityki Rezerwy Federalnej.

Złoto spotowe wzrosło o 0,3 procent do 2 022,01 USD za uncję do 1156 GMT. Amerykańskie kontrakty terminowe na złoto wzrosły o 0,3% do 2 030,40 USD.

Indeks dolara spadł o 0,1%, czyniąc złoto bardziej atrakcyjnym dla zagranicznych nabywców.

„Złoto pozostaje wspierane, ponieważ rynki obawiają się większej niestabilności finansowej w USA, co tylko zwiększyłoby ryzyko recesji w USA. Jeśli problemy między bankami regionalnymi powrócą na światło dzienne, może to wywołać kolejny ruch w kierunku bezpiecznego aktywa. To, – powiedział Han Tan, starszy analityk rynku w Exinity.

Tan dodał, że inwestorzy i handlowcy wciąż obstają przy zakładach, że Fed ostatecznie obniży stopy procentowe jeszcze w tym roku, wspierając złoto bez zysku.

Niepokój otacza sektor bankowy od czasu upadku amerykańskiego banku w Dolinie Krzemowej, który przyspieszył ucieczkę do bezpiecznych aktywów, pomagając złotu odnotować miesięczne zyski w kwietniu.

Oprócz danych dotyczących indeksu cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) w USA, które zostaną opublikowane w środę, handlowcy śledzą również wydarzenia związane z krajowym sektorem bankowym i pułapem zadłużenia.

Odczyty inflacji w tym tygodniu będą również podążać za danymi pokazującymi przyspieszenie wzrostu zatrudnienia w USA w kwietniu, co również wspierało zakłady, że Rezerwa Federalna może być zmuszona do dłuższego utrzymywania stóp procentowych na wyższym poziomie i spowodowało gwałtowne spadki złota w piątek.

„Jeśli inflacja w USA wzrośnie, Fed może być zmuszony do ponownej oceny swojej strategii, co doprowadzi do odbicia dolara, co z kolei doprowadzi do odwrócenia kursu złota” – powiedział Jigar Trivedi, analityk Reliance Securities z siedzibą w Mumbaju.

READ  Ropa naftowa wzrasta powyżej 110 dolarów za baryłkę, akcje odbiją w górę, gdy na Ukrainie szaleje walka

W przypadku innych metali szlachetnych srebro spadło o 0,2% do 25,61 USD za uncję, podczas gdy platyna wzrosła o 0,7% do 1066,91 USD.

Pallad wzrósł o 1,5 procent do 1 512,42 USD.

Zgłoszone przez Ashitha Shivaprasad w Bengaluru; Montaż przez Sherry Jacob Phillips

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.