3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Prezesi największych koncernów naftowych bronią się przed krytyką

Prezesi największych koncernów naftowych bronią się przed krytyką

  • W przemówieniu na konferencji ADIPEC Oil and Gas Conference dyrektorzy reprezentujący największe światowe firmy energetyczne starali się nadać pozytywny ton obecnemu stanowi przemysłu paliw kopalnych.
  • Największe koncerny naftowe, po ubiegłorocznych rekordowych zyskach, zostały oskarżone o nie wywiązanie się ze swoich zobowiązań klimatycznych w ostatnich miesiącach.
  • Vicky Holub, dyrektor generalna amerykańskiego producenta ropy i gazu Oxy, powiedziała: „Nie postrzegam tego, gdzie jesteśmy dzisiaj, jako czegoś, co zakończy naszą branżę, chociaż są tacy, którzy chcą, aby on zniknął”.

Dyrektorzy reprezentujący główne firmy energetyczne w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji przemawiają podczas panelu moderowanego przez CNBC podczas Międzynarodowej Wystawy i Konferencji Ropy Naftowej w Abu Dhabi (ADIPEC) w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Bloomberga | Bloomberga | Obrazy Getty’ego

Prezesi niektórych największych firm energetycznych na świecie w poniedziałek bronili się przed krytyką, twierdząc, że w obliczu planowanej transformacji energetycznej nie da się zadowolić wszystkich.

Przemawiając na konferencji ADIPEC naftowo-gazowej, która rozpoczęła się w poniedziałek w Abu Zabi, kadra kierownicza reprezentująca największe firmy energetyczne w USA, Europie i Azji starała się pozytywnie wpłynąć na obecny stan przemysłu paliw kopalnych.

Nadchodzi wkrótce potem Protestujący klimatycznie wyszli na ulice W setkach miast na całym świecie żądają, aby światowi przywódcy stopniowo zaprzestali spalania paliw kopalnych Główny czynnik kryzysu klimatycznego.

Największe koncerny naftowe zostały oskarżone o odstąpienie od zobowiązań klimatycznych w ostatnich miesiącach po opublikowaniu rekordowych rocznych zysków opisane Organizacja praw człowieka Amnesty International określiła to jako „całkowicie niewybaczalne” i „całkowitą katastrofę”.

„Musimy zintensyfikować działania i przygotować się na przyszłe systemy zeroemisyjne” – powiedział Tengku Mohd Taufik, prezes grupy i dyrektor generalny malezyjskiej państwowej firmy energetycznej Petronas, podczas panelu moderowanego w poniedziałek przez CNBC.

Dodał: „Tak więc zawsze była to dyskusja w tym miejscu i przypomniałem sobie stare powiedzenie: «Jeśli chcesz uszczęśliwić wszystkich, sprzedawaj lody»”. Tawfiq powiedział: „Nie zajmujemy się branżą lodową – i ja pamiętaj, że byli ludzie z nietolerancją.” „Laktoza”.

READ  Liderzy promoskiewskiej strefy okupowanej dążą do przyłączenia się do Rosji, Zełenski uderza w „kolaborantów”

Dodał: „Wskazuje to na to, że musimy podjąć pewne trudne decyzje i musimy kierować się faktami, racjonalnością i praktycznymi krokami, ale uda nam się to osiągnąć”.

Największym wyzwaniem, które jest jeszcze trudniejsze do rozwiązania niż innowacje technologiczne, jest ponowne wzbudzenie zaufania ludzi do naszej branży.

Vicky Holub

Prezes firmy Oxy

Zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami, ważny raport ONZ opublikowany w zeszłym miesiącu potwierdził, że świat nie jest obecnie na dobrej drodze do osiągnięcia długoterminowych celów Porozumienia paryskiego z 2015 r. – przełomowego porozumienia mającego na celu kontynuowanie wysiłków na rzecz ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5 stopnia. Celsjusza powyżej poziomu przedindustrialnego.

Świat ma Jego temperatura wzrosła o około 1,1 stopnia Celsjusza po ponad stuleciu spalania paliw kopalnych, a także nierównej i niezrównoważonej energii i użytkowania gruntów. W rzeczywistości ten wzrost temperatur napędza serię ekstremalnych zjawisk pogodowych na całym świecie.

Vicki Holub, dyrektor generalna amerykańskiego producenta ropy i gazu Oxy, stwierdziła, że ​​to „naprawdę ekscytujące czasy” dla przemysłu naftowego i gazowego i zauważyła, że ​​głównym wyzwaniem stojącym przed przedsiębiorstwami z branży paliw kopalnych jest praca nad przywróceniem zaufania społeczności.

„Nie postrzegam tego, gdzie jesteśmy dzisiaj, jako czegoś, co zakończy naszą branżę, nawet jeśli są tacy, którzy chcą, aby zniknął” – powiedział Holub podczas tej samej dyskusji panelowej.

„W łagodzeniu zmian klimatycznych istnieje również szansa na kontynuację produkcji ropy naftowej dla naszego bezpieczeństwa energetycznego. Dlatego staramy się pracować zgodnie z tą strategią i myślę, że się sprawdzi. Największym wyzwaniem, któremu trudniej jest stawić czoła niż to, twarzą w twarz z nami.” „Nawet innowacje technologiczne tylko sprawiają, że ludzie ponownie ufają naszej branży i rozumieją, co naprawdę mówią dane” – dodała.

Patrick Pouyanne, dyrektor generalny francuskiego giganta naftowego Total Energy, powiedział, że przemysł naftowo-gazowy posiada wszystkie narzędzia potrzebne, aby stać się „głównym uczestnikiem” transformacji energetycznej.

READ  Arkusz informacyjny: Światowi przywódcy uruchamiają historyczny korytarz gospodarczy między Indiami, Bliskim Wschodem i Europą

„Po trzech, czterech latach zdałem sobie sprawę, że może byłem naiwny i nie zadowolimy aktywistów” – powiedział Pouyan. „Nie zrobimy wystarczająco dużo, aby zadowolić tych, którzy sprzeciwiają się ropom i gazowi, ale moim zadaniem nie jest ich zadowolić.” .

Dodał: „Naszą misją jest dostarczanie społeczeństwu energii, której potrzebujemy dziś i jutro, i dlatego czuję się komfortowo”.

Wael Sawan, dyrektor generalny Shell, przemawia podczas dyskusji panelowej podczas Międzynarodowej Wystawy i Konferencji Ropy Naftowej w Abu Zabi (ADIPEC) w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Bloomberga | Bloomberga | Obrazy Getty’ego

W styczniowym przemówieniu Sekretarz Generalny ONZ António Guterres potępił gigantów paliw kopalnych za ignorowanie ich własnej nauki o klimacie i oskarżył przemysł naftowy i gazowy o dążenie do zwiększenia produkcji, mimo że „w pełni” wiedzą, że ich model biznesowy jest nie do pogodzenia z przetrwaniem ludzkości.

Naukowcy wielokrotnie ostrzegali, że czas szybko ucieka, aby zapobiec najgorszemu, co przyniesie kryzys klimatyczny.

Komentując swoje stanowisko dyrektora generalnego brytyjskiego giganta naftowego Shell od początku roku, Wael Sawan powiedział: „To było cudowne i myślę, że to był rollercoaster. To najgorszy i najlepszy czas .”

„Myślę, że najgorsze czasy, jeśli chodzi o uznanie, to okres, w którym coraz bardziej polaryzujemy dyskusję, zamiast faktycznie się spotkać, biorąc pod uwagę, że staramy się obecnie rozwiązać największy problem na świecie” – kontynuował Sawan.

„Ale to także najlepsze czasy, ponieważ uważam, że pomimo całej negatywnej retoryki, jeśli spojrzeć na to, co świat zrobił w ciągu ostatnich dwóch, trzech lat i na ogromny wzrost zarówno energii niskoemisyjnej, jak i konwencjonalnej, to tak było.” „Dobrze. Nie jesteśmy jeszcze blisko miejsca, w którym powinniśmy być, ale jednocześnie nie możemy tracić nadziei.”