3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chiny oferują bezwizowy wjazd obywatelom Francji, Niemiec i Włoch

Chiny oferują bezwizowy wjazd obywatelom Francji, Niemiec i Włoch

PEKIN, 24 listopada (Reuters) – Chiny tymczasowo zwolnią obywateli Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Hiszpanii i Malezji z obowiązku wizowego, aby odwiedzić drugą co do wielkości gospodarkę świata, chcąc pobudzić turystykę po kryzysie pandemia.

Rzecznik MSZ powiedział w piątek, że od 1 grudnia do 30 listopada przyszłego roku obywatele tych krajów, którzy wjadą do Chin w celach zawodowych, turystycznych, w odwiedzinach do krewnych i znajomych lub w tranzycie na okres nie dłuższy niż 15 dni, nie będą potrzebowali wiza.

W ostatnich miesiącach Chiny podjęły kroki – w tym przywrócenie międzynarodowych tras lotów – aby ożywić swój sektor turystyczny po trzech latach rygorystycznych środków związanych z pandemią Covid-19, które w dużej mierze zamknęły ich granice dla świata zewnętrznego.

Rząd pragnie także odbudować swój wizerunek na całym świecie po starciach z kilkoma krajami zachodnimi w różnych kwestiach, w tym w związku z koronawirusem, prawami człowieka, Tajwanem i handlem.

Niedawno Pew Research Center rekonesans Badanie przeprowadzone w 24 krajach wykazało, że opinie na temat Chin są zasadniczo negatywne, a 67% dorosłych wyraziło opinię nieprzychylną.

Ponad połowa uczestników stwierdziła, że ​​Chiny ingerują w sprawy innych krajów i nie liczą się z interesami innych.

„Ta decyzja ułatwi wielu obywatelom Niemiec podróż do Chin w niespotykanym dotąd stopniu” – powiedziała ambasador Niemiec w Chinach Patricia Flohr na platformie mediów społecznościowych X, wcześniej znanej jako Twitter.

Dodała: „Mamy nadzieję, że chiński rząd wdroży ogłoszone dzisiaj środki wobec wszystkich państw członkowskich UE”.

Powiedziała, że ​​ruch bezwizowy do Niemiec dla obywateli Chin będzie możliwy tylko wtedy, gdy zgodzą się na to wszyscy członkowie europejskiego układu z Schengen.

READ  Armia ukraińska atakuje siły rosyjskie w południowym regionie Zaporoża

Szef handlu zagranicznego Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (DIHK) z radością przyjął ogłoszenie tymczasowego zwolnienia z obowiązku wizowego jako „ważny sygnał, który może pobudzić turystykę i wymianę gospodarczą”.

„Przede wszystkim rozporządzenie ułatwia konserwację niemieckich maszyn, gwarancję jakości „Made in Germany”, wymianę projektów i rozwój kontaktów między ludźmi” – powiedział Volker Trier w wywiadzie dla Reuters.

Francuska minister spraw zagranicznych Catherine Colonna, przebywająca w Pekinie, napisała w X: „To wspaniałe nowe oświadczenie z okazji mojej wizyty mojego odpowiednika Wang Yi!”

W tym miesiącu Chiny rozszerzyły swoją politykę ruchu bezwizowego na 54 kraje, włączając w to obywateli Norwegii.

W sierpniu Chiny zniosły wszystkie wymogi dotyczące testów na obecność wirusa koronowego w przypadku przyjeżdżających podróżnych. W lipcu wznowiono 15-dniowy ruch bezwizowy dla obywateli Singapuru i Brunei.

Loty międzynarodowe do i z kraju odbiły się, choć ich odbudowa jest wolniejsza niż w przypadku usług w sieci krajowej.

Władze lotnicze Chin podały w październiku, że od listopada do marca ma być obsługiwanych 16 680 lotów tygodniowo, przy czym liczba lotów pasażerskich ma osiągnąć 71% całkowitej liczby lotów sprzed czterech lat.

Europejska Izba Handlowa w Chinach również stwierdziła, że ​​to posunięcie pomoże zwiększyć zaufanie przedsiębiorców. Dodał: „To pozytywne, że władze podejmują kroki mające na celu ułatwienie wymiany między ludźmi”.

(Raport: Joe Cash, Ethan Wang, Ryan Wu i Renee Wagner; przygotowanie: Mohammed do biuletynu arabskiego; przygotowanie: Mohammed do biuletynu arabskiego) Redakcja: Kim Coghill, Miral Fahmy i Toby Chopra

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę

Joe Cash sporządza raporty na temat spraw gospodarczych Chin, obejmujące krajową politykę fiskalną i monetarną, kluczowe wskaźniki gospodarcze, stosunki handlowe oraz rosnące zaangażowanie Chin w kraje rozwijające się. Przed dołączeniem do Reuters pracował nad polityką handlową Wielkiej Brytanii i UE w regionie Azji i Pacyfiku. Joe studiował chiński na Uniwersytecie Oksfordzkim i mówi po mandaryńsku.

READ  Holenderski ojciec ponad 500 dzieci na całym świecie nakazał zaprzestanie oddawania nasienia w obawie przed kazirodztwem