23 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pożar klubu nocnego w Murcji: 13 osób nie żyje, ratownicy szukają kolejnych ofiar

Pożar klubu nocnego w Murcji: 13 osób nie żyje, ratownicy szukają kolejnych ofiar

Javi Carrión/Europe Press/AFP

Strażacy pracują w klubie nocnym Teatre, który był świadkiem śmiertelnego pożaru w Murcji w Hiszpanii.CNN

Co najmniej 13 osób zginęło, a cztery inne zostały ranne w pożarze, który wybuchł w niedzielę wczesnym rankiem w klubie nocnym w Murcji w Hiszpanii – podały lokalne władze.

Służby ratunkowe wciąż są na miejscu i szukają kolejnych ofiar. „Nie można wykluczyć nowych ofiar” – podały służby na swojej stronie internetowej.

Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

Strona internetowa służb ratunkowych Murcji podała, że ​​ranne zostały dwie kobiety w wieku 22 i 25 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 41 i 45 lat. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala w wyniku zatrucia dymem.

Ocalali zgromadzeni przed klubem opisali reporterom miejsce zdarzenia, podczas gdy służby ratunkowe wykonywały swoje czynności

„Myślę, że opuściliśmy (klub) 30 sekund – minutę przed włączeniem alarmów, zgaszeniem wszystkich świateł i krzykiem, że był pożar” – powiedział agencji Reuters jeden z ocalałych. „Byłem w tym czasie w miejscu, w którym mógł się wydostać, ale pięciu członków rodziny i kilku przyjaciół… „Zaginęło”.

Inny mężczyzna na miejscu zdarzenia powiedział: „Nic nie wiemy. Czekamy na wieści, czy niektórzy członkowie naszej rodziny uszli z życiem”.

Prezydent regionu Murcji zamieścił wcześniej na Twitterze następujący wpis: „Zmartwiony i przerażony wiadomościami dochodzącymi stamtąd (Murcja). Służby ratunkowe nadal działają.”

Służby ratunkowe zostały wysłane w momencie wypadku, a lokalni strażacy poprosili Generalną Dyrekcję ds. Bezpieczeństwa i Sytuacji Nadzwyczajnych o interwencję helikopterem, dodając później, że do ugaszenia pożaru wystarczyły zasoby naziemne – podały służby ratunkowe.

Służby ratunkowe podały: „Dyrektor generalny ds. bezpieczeństwa i sytuacji nadzwyczajnych Ricardo Villalba na miejscu współpracuje z radą miasta Murcia w zakresie środków niezbędnych do poradzenia sobie z tą tragedią”.

Obejrzyj tę interaktywną treść na CNN.com

READ  Mężczyzna zostaje aresztowany przed Pałacem Buckingham

„Oczekuje się, że na miejsce przybędzie wiceprezydent i minister spraw wewnętrznych, sytuacji nadzwyczajnych i planowania regionalnego José Ángel Antelo” – dodali.

Burmistrz Murcji José Ballesta powiedział Channel

W pobliskim Palacio de los Deportes utworzono strefę informacyjną dla bliskich ofiar, gdzie przydzielony zostanie zespół psychologów, którzy będą udzielać pomocy.