22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska zwraca się do nowych technologii, aby zwiększyć bezpieczeństwo granic w obliczu napływu imigrantów

Polska zwraca się do nowych technologii, aby zwiększyć bezpieczeństwo granic w obliczu napływu imigrantów

Warszawa: Polska planuje wzmocnić swoją granicę za pomocą czułych czujników i kamer, wzorując ją na granicy Grecji z Turcją, powiedział jej minister spraw wewnętrznych w oświadczeniu wydanym 4 października, ponieważ stoi w obliczu dużego napływu z Białorusi.

W sierpniu Polska zaczęła budować barykady wzdłuż swoich granic, aby zapobiec nielegalnym przekroczeniom, pomimo krytyki, że niektórzy osadnicy są traktowani nieludzko. Nowe dodatki wzmocnią kontrolę graniczną jako część stałej bariery.

Polski minister spraw wewnętrznych Mariusz Komiński powiedział polskiej prawicowej gazecie: „Tworzymy obwód — system czujników ruchu z kamerami termowizyjnymi — który natychmiast i dokładnie pokaże, gdzie mogą się gromadzić ludzie”. Sieci.

Powiedział, że podjęto decyzję polityczną, aby zapewnić odpowiednie finansowanie inicjatywy, dodając, że nowa granica będzie podobna do granicy grecko-tureckiej i została zainspirowana przez Węgry i Serbię.

Grecja rozważa utworzenie zaawansowanego technologicznie, zautomatyzowanego systemu nadzoru na swojej granicy lądowej w północno-wschodnim regionie Evros w Turcji, który został ukończony w sierpniu i ma zostać uruchomiony pod koniec roku. Obejmuje kamery, drony, czujniki ruchu i radar, które dostarczają informacje do dwóch wież nadzoru granic.

Polska, największy wschodni członek UE i jedna z największych służb ochrony granic w Europie, od jakiegoś czasu próbuje zainwestować w nowe technologie, aby lepiej monitorować granicę.

Gdy nie zapewniała odpowiedniego schronienia i wsparcia dla imigrantów przybywających do Polski z Białorusi i tych już przebywających w Polsce, wiele organizacji wolontariackich spotykało się z krytyką, nazywając to nielegalnym odpychaniem.

Węgry, które spotkały się z powszechną krytyką w traktowaniu imigrantów, używają bariery – stalowego ogrodzenia wzmocnionego stalą – do czujników ciepła, kamer, reflektorów i głośników w wielu językach.

W szczytowym momencie kryzysu imigracyjnego w 2015 r. kraj był wiodącym skrzyżowaniem dla setek tysięcy ludzi, którzy wędrowali do Europy. – Reuters