30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Słoweńcy modlą się, aby Nicola Kirby przejęła władzę w Polsce

W Słowenii z niecierpliwością szukają selekcji trenera dla polskiej drużyny siatkarskiej. „Małej Słowenii trudno będzie przeciwstawić się takiemu supermocarstwu” – napisał zurnal24.si.

Piotr Bubakowski

Mikołaj Kirbicz

WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Zdjęcie: Nicola Grbi

Sebastian Svedersky, nowy szef PZPS, w rozmowie z RMF FM zwrócił uwagę na możliwość powołania Nikoli Griffithsa na stanowisko dyrektora reprezentacji Polski mężczyzn. – Jestem taki. Oczywiście nie zasłaniałem się innymi kandydatami – podkreślił (więcej tutaj).

Jak się okazuje, trzymają kciuki za 48-letniego Kirby w Słowenii. Kto nie pamięta, jak bardzo silna (czytaj: bogata) reprezentacja Niemiec po naszym pierwszym historycznym srebrnym medalu dla naszych siatkarzy (na Mistrzostwach Europy 2015) przyciągnęła ważnego włoskiego eksperta Andreę Gianniego, teraz słoweńscy kibice siatkówki czegoś się boją tak może się zdarzyć. „Powrót z obecnym trenerem Alberto Giulianim” – potwierdza portal zurnal24.si.

W Słowenii modlą się, aby Kirby został nowym trenerem Białych Czerwonych. – Grbić, który wygrał Ligę Mistrzów z ZAKĄ Kędzierzyn-Koźle, przejmie dowodzenie po Vitalu Heinenie i uratuje nas przed walką na biegunach dla Giulianiego.

56-letni Giuliani, który zdobył srebro ze Słowenią na tegorocznych Mistrzostwach Europy, zerwał kontrakt i pożegnał się już z drużyną. Według reporterów Włoch nie rozmawiał jeszcze o nowym porozumieniu z członkami słoweńskiej federacji. Słoweńców niepokoi jedynie fakt, że Giuliani jest również kandydatem do reprezentacji Polski.

Badania:
Był głównym kandydatem do schwytania polskich siatkarzy. Mówiąc o idei prawa

Obejrzyj wideo: Internauci przecierają oczy. Co zrobiła polska gwiazda?

Zgłoś błąd

WP SportoweFakty
READ  Otwarcie biura w Polsce | C21 Media | Aktualności