22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Najlepsi pianiści świata zebrali się w Polsce na telenoweli

Entuzjaści tradycji powitali w tym tygodniu w Warszawie 18. edycję prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Sopina.

W konkursie, który co pięć lat wykonuje polskie dzieła sztuki, rywalizuje ponad 400 kandydatów z niemal wszystkich kontynentów.

Fani początkowo spodziewali się, że powróci w październiku 2020 r., Ale urzędnicy przeforsowali konkurs rok później, z powodu potrzeb związanych z dystansem społecznym.

Na przyjęciu, które powróciło w ubiegłą sobotę, zaprezentowano utwory fortepianowe Cho oraz innych finalistów i zwycięzców Yuliany Avdevy, Philipa Giuseppe, Kevina Kennera i Tang Thai Chana – Johanna Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena i Roberta Schumanna.

Pierwsza edycja odbyła się w 1927 roku, a następnie co pięć lat, ale II wojna światowa przełożyła czwartą edycję do 1949 roku.

Ta konkurencja tworzy miejsca pracy dla wielu hodowanych mydeł

Konkurs jest znany ze swoich zwycięzców i finalistów, którzy rozpoczynają światową karierę. Jego jedynym układem jest to, że każdy wpis koncentruje się na pracach Fredericka Soap.

Chopin dorastał w Warszawie na początku XIX wieku i jest uważany za jedną z najwcześniejszych gwiazd muzyki. Pisał przede wszystkim na fortepian solo, ale zrealizował też dwa koncerty, które uznano za największe osiągnięcia jego życia. Zmarł w Paryżu w wieku 39 lat, ale jego serce jest w kościele św. Krzyża w Warszawie.

W rzeczywistości 17 października nie będzie żadnego konkursu, aby uczestnicy i jury mogli uczestniczyć w rocznicy śmierci Sopina, w której w kościele św. Krzyża zaprezentowano „Requim” Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Jak działa konkurs?

Wybrani uczestnicy biorą udział w trzech etapach solowych występów fortepianowych, z których najlepszy prowadzi do najwyższego poziomu, aw ostatnim etapie jeden z dwóch koncertów Sobina gra finałowy zespół.

Koncert 87 uczestników z całego świata – od Korei Południowej po Stany Zjednoczone – rozpocznie się w niedzielny poranek występem Juana Mao z Chin. 17-osobowy Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy będzie składał się z poprzednich zwycięzców i finalistów. W tegorocznym jury zabrakło Nelsona Freyera z Brazylii i Marthy Archerich z Argentyny.

READ  Premier Polski wzywa Niemcy do wysłania większej ilości broni na Ukrainę

Jaki jest prezent?

Zwycięzca otrzymuje złoty medal i nagrodę w wysokości 40 000 euro (45 000 USD) oraz cenne oferty rejestracyjne i koncertowe. Ogłoszenie zwycięzcy ma nastąpić 20 października.

Wcześniejsi zwycięzcy to Arkerich, Carrick Olson ze Stanów Zjednoczonych, Christian Zimmerman z Polski i Arthur Blechas oraz Seong-Jin Cho z Korei Południowej.

Możesz zobaczyć audyty bezpośrednio Kanał YouTube firmy Sophie Oraz w polskiej państwowej stacji radiowej.