30 września, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska łyżwiarka short tracku Maliszewska zawieszona za naruszenie przepisów antydopingowych

Polska łyżwiarka short tracku Maliszewska zawieszona za naruszenie przepisów antydopingowych

WARSZAWA: Polska łyżwiarka szybka na krótkim torze i srebrna medalistka mistrzostw Europy Natalia Maliszewska została tymczasowo zawieszona za trzy naruszenia przepisów antydopingowych, poinformowała w środę rano Polska Agencja Antydopingowa (Polada).

Najbardziej utytułowana polska łyżwiarka szybka na krótkim torze, 28-letnia Maliszewska, zdobyła pięć medali na Mistrzostwach Europy i srebro na Mistrzostwach Świata w Montrealu w Kanadzie, podaje Xinhua.

„Potwierdzamy, że zawodnik łyżwiarstwa szybkiego na krótkim torze został tymczasowo zawieszony do czasu zakończenia śledztwa w sprawie naruszenia przepisów antydopingowych w związku z trzema błędami w podaniu danych dotyczących miejsca zamieszkania (ADAMS) i brakiem okna kontrolnego w ciągu 12 miesięcy. Niniejsza decyzja zostaje podjęta wynikiem decyzji Sportowego Sądu Arbitrażowego” – oznajmiła Polata w środowym oficjalnym oświadczeniu.

Maliszewska wydała w środę oświadczenie: „Chcę wyraźnie podkreślić, że moja sprawa prowadzona przez Boladę nie dotyczyła wykrycia jakiejkolwiek substancji zabronionej ani uniknięcia kontroli antydopingowej. W ostatnich latach przeszedłem dziesiątki badań antydopingowych, które nie wykazały obecności żadnej substancji zabronionej.

Po dwóch błędach w podaniu danych mieszkańca w komputerze Maliszewska nie stawiła się na kontrolę antydopingową w wyznaczonym godzinnym okienku oraz we wskazanym przez nią miejscu i czasie.

„Kilkuminutowe opóźnienie, za które mogę jedynie przeprosić, może mieć poważne konsekwencje, takie jak dwuletnia dyskwalifikacja i zakaz udziału w kolejnych igrzyskach olimpijskich” – dodała Maliszewska.

Ostateczna decyzja zostanie podjęta przez niezależny panel regulacyjny, który przeanalizuje wszystkie szczegóły sprawy. Według prezesa POLADA Michała Rynkowskiego operacja zostanie zamknięta w ciągu trzech miesięcy.

– IANS

READ  Europosłowie podejmują działania przeciwko Komisji Europejskiej w Polsce i na Węgrzech | Unia Europejska