26 kwietnia, 2024

Polka Iga Świdek zdobywa drugi tytuł French Open, pokonując amerykańskiego zawodnika Koko Coffa.

Numer jeden na świecie Iga Świdek z Polski pokonała Koko Koffe ze Stanów Zjednoczonych 6-1 6-3 i zdobyła tytuł singla kobiet podczas French Open.

To już drugi tytuł Wielkiego Szlema dla 21-letniego Szweda, który zdobył Krzyż Rolanda w 2020 roku.

Zwycięstwo na dworze nad 18-letnim Kaufem, który gra w swoim pierwszym finale Wielkiego Szlema, przedłuża zwycięską passę Swedka do 35 meczów.

Swedek – przed startem uważany za faworyta majora kortu ceglanego – pięciokrotnie w dwóch setach złamał serwis Coffina i przypieczętował mecz na swoim pierwszym punkcie meczowym od godziny i ośmiu minut.

Najdłuższy bieg stulecia przez Venus Williams w 2000 roku bez Szweda.

Tenisistka w niebieskiej sukience macha pięścią i świętuje z tłumem na korcie
Zwycięstwo w Paryżu przedłużyło zwycięską passę Szwecji do 35 meczów.(Reuters: Yves Herman)

Swedek wygrał swoje ostatnie sześć meczów w tym roku z rekordem 42-3.

23-krotna mistrzyni Wielkiego Szlema, Serena Williams, nie grała od prawie roku, a trzykrotna mistrzyni major Ash Party ogłosiła, że ​​odchodzi na emeryturę w marcu w wieku 25 lat i zrezygnowała z pierwszego miejsca.

Dzięki temu wiątek znalazł się na szczycie rankingów WTA.

Jej ostatnia porażka przyniosła w lutym 2017 roku mistrzyni Roland Kross Jelena Ostapenko.

Świątek ma grę, która działa na wszystkich nawierzchniach, ale jego największe hity trafiły do ​​czerwonej gliny.

Jego zwycięstwo w Paryżu w 2020 roku przyniosło mu wyróżnienie bycia pierwszym graczem z Polski, który zdobył tytuł Grand Slam Singles.

Rafael Nadal zmierzy się z Casparem Rootem w niedzielnym finale mężczyzn.

Przewody / ABC

Opublikowany , Zaktualizowano

READ  Manika Patra występuje w roli Hindusek pokonujących Węgry; Mężczyźni przegrali z Polską