3 lipca, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosyjska telewizja mówi, że Polska jest kolejnym celem inwazji

Według prorosyjskiej telewizji Kremla Rosja-1, członkostwo w NATO w Polsce może być kolejnym celem rosyjskiej inwazji na Polskę w trakcie wojny.

Olga Skabeva, prowadząca talk show „60 minut” i jedna z najważniejszych rosyjskich działaczy państwowych, zacytowała dziennikarkę Daily Beast Julię Davis, mówiącą, że Rosja powinna zacząć w sąsiedniej Polsce po Ukrainie i zmiażdżyć Zachód.

„Mam nieprzyjemne wieści… nawet jeśli systematycznie niszczymy dostarczoną broń [to Ukraine]Stopień, w jakim wysyłają je Stany Zjednoczone, zmusza nas do osiągnięcia jakichś globalnych rezultatów” – powiedział Skabeva z państwowej Rosji-1.

„Czas przyznać, że operacje specjalne Rosji na Ukrainie mogły się zakończyć, że rozpoczęła się prawdziwa wojna: III wojna światowa. NATO Sojusz. „

Zgodnie z art. 5 NATO atak na sojusznika uważany jest za atak na wszystkich, więc rosyjska inwazja na Polskę będącą członkiem NATO sprowokowałaby konfrontację z koalicją 30 państw pod przewodnictwem całych Stanów Zjednoczonych.

„Wspomniałeś o III wojnie światowej i sposobie działania Amerykanów i Polaków na Ukrainie – w rzeczywistości musimy pamiętać słowa Władimira Władimirowicza Putina, który powiedział, że każdy, kto próbuje ingerować w specjalne operacje wojskowe, musi zapłacić wysoką cenę” – powiedział Władimir Władimirowicz. Władimir, inny członek Akademii Dyplomatycznej MSZ, interweniował.

Skabeva wtrąciła: „Nigdy nie zapomnimy tych słów Władimira Władimirowicza Putina, ale wiele osób już czeka w kolejce, aby interweniować w rosyjskiej operacji specjalnej na terytorium Ukrainy.

Oleg Matveychev, rosyjski ustawodawca, który był gościem programu, odpowiedział Skabeevej, mówiąc: „Jeśli Polska rozpocznie jakąkolwiek interwencję… jej obecne granice będą bezużyteczne”.

Nie było od razu jasne, kiedy wyemitowano program telewizyjny.

Według Polskiego Radia 29 maja Polska wysłała na Ukrainę 18 sztuk broni AHS Krab, w tym haubice automatyczne.

Skabeva powiedział, że nie chce ograniczać rosyjskiej interwencji do Polski. „Nie mówię tylko o Polsce, ale głównie o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych… wszystkie są w kolejce” – powiedział.

READ  Euro 2020: Trzy powody nieszczęścia Polski na Mistrzostwach Europy

Avtakov powiedział: „nie ma potrzeby się spieszyć”.

„Jest kolejka. Wszystko jest na czas!”, powiedział.

Podobne wypowiedzi wypowiadali się już wcześniej inni goście Rosji-1, w tym Andriej Kardapołow, deputowany do Dumy Państwowej w rosyjskim parlamencie, nazywając wojnę na Ukrainie „pierwszym aktem, wspaniałym wprowadzeniem”. Konflikt w przyszłości.

Chociaż te groźby są powszechne w rosyjskiej telewizji, są ogólnie postrzegane jako ważne dla mobilizacji narodu rosyjskiego w kraju i budowania konsensusu wokół wojny. Ale agresywna postawa dziennikarzy bliskich rosyjskiemu rządowi sugeruje, że za tą bojową retoryką stoi Kreml.

Na tym zdjęciu żołnierze z Polski, Stanów Zjednoczonych, Francji i Szwecji są widziani w polskim czołgu leopardzie podczas ćwiczeń wojskowych DEFENDER-Europe 22 19 maja 2022 r. w Nowogrodzie w Polsce. Rosyjska prezenterka telewizyjna Olga Skabeva zagroziła rosyjską wojną. Na Zachód, start w Polsce.
WOJTEK RADWAŃSKI / AFP przez Getty Images