29 kwietnia, 2024

Podsumowanie meczu Szwecja-Australia: mecz o trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata Kobiet 2023

Szwecja pokonała współgospodarza Australię i zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata FIFA Kobiet 2023 (w aplikacji FOX App i FOX Sports) na Suncorp Stadium w Brisbane w Australii.

Z golem w każdej połowie Szwedzi odnieśli sukces w nieustępliwej presji w ataku i czystych wykończeniach sytuacji. Australia mocno rywalizowała, wspierana przez hałaśliwą publiczność gospodarzy, ale ostatecznie nie była w stanie znaleźć bramki, a Szwecja zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata Kobiet 2023.

Oto skrót meczu o trzecie miejsce!

Finał: Szwecja 2, Australia 0

95′: Szwecja jest trzecia!

Dzięki temu zwycięstwu Szwecja została pierwszym krajem, który czterokrotnie zajął trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata FIFA Kobiet.

77′: Kerr upada na ziemię

Sam Kerr została mocno uderzona i przez chwilę leżała na ziemi, ale udało jej się wstać i zejść z kortu przy gromkich brawach jej kibiców.

70′: Błyskawiczny refleks

Szwed Mosović szybko zareagował na zamieszanie w polu karnym po rzucie wolnym, uniemożliwiając Australijczykom powrót do gry.

62′: Podwój to!

Presja ataku Szwedów opłaciła się, gdy awansowali na boisko po zmianie, a Kosovari Aslani podkręcił piłkę w dalszy róg, dając Szwecji prowadzenie 2:0.

Szwed Kosovare Aslani strzela gola przeciwko Australii w 62. minucie

52′: Huśtawka w drugiej połowie

Szwecja wyszła z bramki z nową energią w drugiej połowie, znajdując luki w obronie i rozpoczynając ataki ucieczki.

51′: Kerr jest sfrustrowany

W doliczonym czasie pierwszej połowy Mosović znakomicie obronił, zatrzymując pocisk Sama Kerra, dzięki czemu Szwecja prowadziła do przerwy.

30′: Pierwszy gol w meczu!

Po odgwizdaniu faulu w polu karnym przeciwko Australii, Szwecja otrzymała rzut karny, a Rolfo wykorzystała kliniczny finisz i wyprowadziła swój zespół na 1:0.

Szwedka Fridolina Rulfo zdobywa bramkę przeciwko Australii w 30. minucie

26′: Strzał z głowy, ze słupka

READ  Kardynałowie zgadzają się na warunki z Kevinem Strongiem i Hjalte Froholdtem

Fridolina Rulfo głową dośrodkowała, ale piłka fatalnie trafiła w poprzeczkę.

23′: zakotwiczony w ramie

Haile Raso okiełznał dośrodkowanie i oddał strzał na bramkę, ale szwedzki bramkarz Zysira Mosović miał wystarczająco dużo ręki, by go odbić.

17′: Matylda wykonuje ruchy

Pomimo dużej presji ze strony Szwecji, aby rozpocząć mecz, australijski atak znalazł swoje oparcie i zaczął stwarzać okazje w ostatniej tercji boiska.

3 ’: Pełna prędkość do przodu

Szwecja wywierała presję od początku, wjeżdżając kilka razy w pole karne w ciągu pierwszych kilku minut, ale australijski bramkarz Mackenzie Arnold konsekwentnie wyprowadzał ataki.

przed meczem

ustawienie sceny

Ekipa World Cup Now oglądała mecz na żywo w mediach społecznościowych przed rozpoczęciem meczu.

formacje startowe

Sprawdź pełny harmonogram Mistrzostw Świata Kobiet i zobacz, jak oglądać każdy mecz na żywo Tutaj. Znajdź najnowsze wyniki Tutaj.

On podąża Śledź ulubione, aby spersonalizować swoje wrażenia z FOX Sports

Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet

Szwecja

Australia

Wydobądź więcej z Mistrzostw Świata FIFA Kobiet Śledź ulubione, aby otrzymywać informacje o grach, nowościach i nie tylko