18 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Następca Apple Vision Pro spodziewany jest dopiero pod koniec 2026 roku;  Firma nie znalazła jeszcze sposobu na obniżenie kosztów słuchawek

Następca Apple Vision Pro spodziewany jest dopiero pod koniec 2026 roku; Firma nie znalazła jeszcze sposobu na obniżenie kosztów słuchawek

Popyt na Apple Vision Pro powoli maleje, ale długoterminowe cele firmy nie zmieniły się ani trochę. Nowy raport sugeruje, że następca zestawu słuchawkowego AR za 3499 dolarów może zostać wprowadzony na rynek pod koniec 2026 roku. Istnieje jednak duży, rażący problem, którym Apple musi się zająć, w przeciwnym razie ta kategoria produktów prawdopodobnie nigdy nie stanie się popularna, a mianowicie ceny. . Aby tak się stało, technologiczny gigant musi obniżyć koszty swoich komponentów, ale biorąc pod uwagę, że każda jednostka obecnej generacji kosztuje Apple 1542 dolarów, droga do niedrogiego urządzenia noszonego na głowie jest długa i trudna.

Oprócz Sony, Apple Vision Pro drugiej generacji może mieć więcej małych dostawców wyświetlaczy OLED, pod warunkiem, że uzyskają aprobatę ich jakości

Mówi się, że Apple ocenia dwóch chińskich dostawców wyświetlaczy w ramach deklarowanych wysiłków zmierzających do obniżenia ogromnej kwoty 456 dolarów, jaką musi zapłacić za panele mikro-OLED 4K do swoich zestawów słuchawkowych do rzeczywistości mieszanej. Według Marka Gurmana z Bloomberga z jego najnowszego biuletynu „Power On” wynika, że ​​premiera następcy Apple Vision Pro może nastąpić dopiero pod koniec 2026 r., ale zanim pojawi się produkt drugiej generacji, konieczne jest obniżenie kosztów technologii jakoś.

„Najnowszy plan działania Apple dotyczący Vision Pro nie przewiduje obecnie wprowadzenia modelu drugiej generacji do końca 2026 r., chociaż firma próbuje znaleźć sposób na wprowadzenie na rynek tańszej wersji wcześniej. Powiedziano mi, że Apple nadal nie nie wiadomo, czy dokładnie jak obniżyć koszty.

Apple wprowadza w tym roku nową wersję oprogramowania Vision Pro — VisionOS 2.0 — ale nie oczekuje się, że będzie to coś zmieniającego zasady gry. Kolejnym dużym krokiem dla słuchawek będzie ekspansja międzynarodowa, a Apple przygotowuje się do wprowadzenia urządzenia do Chin w najbliższej przyszłości.

Na szczęście Apple może rozświetlić przyszłość swojej rzeczywistości mieszanej, wypuszczając niedrogi zestaw słuchawkowy, jak sugerują poprzednie raporty, może on zostać wprowadzony na rynek w 2025 r. Będą jednak pewne uderzające różnice między tą wersją a droższym Apple Vision Pro , na przykład tańszą opcję, która zawiera chipset iPhone'a zamiast chipa Maca lub wykorzystuje wyświetlacz o niższej jakości niż dwa panele mikro-OLED 4K. Cupertino spróbuje także ożywić sprzedaż Apple Vision Pro, wprowadzając urządzenie na rynek chiński jeszcze w tym roku.

READ  Hurra! Universal Studios Hollywood dostanie własne uniwersum Super Nintendo

Powtarzamy jednak, że losy tej sekcji raczej nie zmienią się, jeśli na tym etapie nie zostanie rozwiązana kwestia cen. Wcześniejsza plotka głosiła, że ​​Apple mógłby obniżyć koszty wyświetlaczy o 50 procent, współpracując z chińskimi producentami wyświetlaczy SeeYA i BOE. To, czy firma utworzy taki sojusz biznesowy w przyszłości, to już inna historia, ale niezależnie od zmian, którymi pochwali się następca Apple Vision Pro, nadal będziemy dostarczać aktualizacje w odpowiednim czasie.